Selin Yeninci

Selin Yeninci aslen nereli? kaç yaşında? Hangi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İzmir Atatürk Lisesi ve 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunu oyuncu Selin Yeninci 1988 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Boyu 1.64 cm, burcu ise Oğlak’tır.

Lise döneminde tiyatro bölümü başkanı olmuş o yıllardan itibaren tiyatroya ve oyunculuğa gönül vermiştir. Üniversiteden mezun olduktan sonra Haluk Bilginer ile Oyun Atölyesi’nde Macbeth, Don Juan’ın Gecesi gibi profesyonel oyunlarla kariyerine adım atmıştır. Genellikle ilk zamanlar seslendirme yapmış, Alevli Günler oyununda Cem Davran, Bahtiyar Engin, Erkan Can ve Yıldıray Şahinler usta isimlerle çalışmalar gerçekleştirmiştir. İlk dizi oyunculuk deneyimini ise Vicdan adlı dizide Hande karakteri ile gerçekleştirmiştir.

Selin Yeninci oynadığı diziler, sinema filmleri;

Vicdan, Kaçın Kurası (Neşe), Ah Neriman, Yüz Yüze (Melisa), Avlu (Merve), Bir Zamanlar Çukurova (Saniye). Olur Olur!, Toz Ruhu ve Nasipse Adayız ise rol aldığı sinema filmleridir. Günümüzde Bir Zamanlar Çukurova dizisinde rol almakta ve dizide Saniye karakterini canlandırmaktadır.

İstanbul doğumlu güzel oyuncunun maalesef aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz