Selim Erdoğan

1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Selim Erdoğan çocukluk yıllarını İzmit’te geçirmiştir.

İlköğretim döneminden itibaren öğrencilik hayatı başarısız olması sebebi ile babası onu İzmit Trafik takip bürosuna çaycı olarak girmesini sağlamıştır. Burada bulunan Kocaeli Bölge Tiyatrosu’na ilgisi artınca oyunculuk yapmaya karar vermiştir. Daha sonra Endüstri Meslek Lisesi 2. sınıfında iken bir tiyatro oyununda maymun seslendirmesi yapmıştır.

Sonrasında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne giren Selim Erdoğan askerliğinide Ankara’da yapmıştır.

Özellikle Çiçek Taksi dizisinde Abuzer karakteri ile ekran severlerin büyük beğenisini kazanmıştır.

Bugüne kadar Çiçek Taksi, Eşkiya, Yarım Elma, Azad, Alacakaranlık, Canın Sağolsun, Rüya Gibi, Cemile, Kader, Güldünya, Hemşire Meri, Aşkım Aşkım, Kahve Bahane, Üsküdar’a Giderken, İffet, Böyle Bitmesin, İşler Güçler, Görüş Günü Kadınları, Kurtlar Vadisi Pusu, Muro, Sıfır Noktası, Adanalı, Sıkıysa Yakala, Ammar Cin Tarikatı, Benimle Oynar mısın?, Kedi Özledi, Bir Sevda İşi, Eve Dönüş, Son Takla, Öyle Ya da Böyle ve Hanım Köylü gibi bir çok projede rol almıştır. En son 2016 yılında dahil olduğu İçerde dizisinde konuk oyuncu olarak rol almıştır.

Medya sıkça uyuşturucu kullandığı gerekçesi ile gündeme gelmiş, yargılandığı bu suçlama ile kesinleşmiş 6 yıl 7 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmıştır. Selim Erdoğan aslen Adana’lıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz