Selim Argun

0

Dr. Selim Argun 1971 yılında dünyaya gelmiştir. Hafızlık eğitiminin ardından Bolu’da İmam Hatip Lisesi’ne başlamış, İstanbul’da tamamlamıştır.

Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde bir sene okumuş kaydını dondurmuş ve Medine-i Münevvere İslam Üniversitesine gitmiş, Davet ve Usul İlimleri Fakültesinden Pekiyi derece ile mezun olmuştur.

Ardından Güney Afrika Cumhuriyeti Johannesburg şehrinde University of Johannesburg’da yüksek lisans yapmıştır. Güney Afrika’ya yaşadığı dönemde Language Center International ismili dil okulunu kurmuş ve orada Türkiye’den giden yüzlerce gencin İngilizce öğrenmesine vesile olmuştur.

Kanada Montreal kentinde McGill Üniversitesinde Doktorasına tamamlayan Selim Argun yine aynı üniversitenin İslami İlimler Enstitüsünde dersler vermiştir.

Uzun yıllar yurt dışında yaşamış Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi Ana Bilim Dalı’na Yard. Doçent olarak atanmıştır.

En son Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına 2017 yılının Ekim ayında atanan Dr. Argun evlidir ve bu evliliğinden bir evladı vardır. İyi derecede Arapça, İngilizce ve Fransızca bilmekte, bunların yanı sıra amatör olarak ney icracısı ve bröveli dalgıç’tır. Dr Selim Argun aslen Düzce doğumludur.

Bir Başka İçerik :   Fikret Şahin

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz