Selen Yalaz

0

Selen Yalaz KRT Tv ‘de Bir Başka Açı isimli programı hazırlayıp sunmuştur. Başarılı isim hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Selen Yalaz Kimdir?

Selen Yalaz gazeteci, muhabir, sunucu. Haber Global’in Ankara Temsilcisi, KRT Tv’de Bir Başka Açı isimli programın sunucusu. İzmir Bornova Koleji mezunudur. Ardından %70 burs ile İstanbul Yeditepe Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nü ilk 3 içerisinde tamamlamıştır.

Çok küçük yaşlardan itibaren gazetecilik mesleği ile ilgilenmeye başlamıştır. Üniversitesi döneminde, medya zirvelerini yöneten Yalaz, aktif görevler üstlenmiştir.

Kariyerine üniversite yıllarında Cnn Türk Ana Haber’de staj yaparak, muhabirlik ile başlamıştır. Ana haber stajı sonrasında, Akıl Çemberi isimli program da yer almıştır. Üniversite eğitimi sonrasında İngiltere’nin başkenti Londra’da özel bir okulda 8 ay İngilizce eğitim almıştır. Orada yabancı ve yerli medya kuruluşlarına freelance haber yazmıştır.

İngiltere Londra macerası sonrası, ilk profesyonel işi CNN Türk’te Cüneyt Özdemir ile 5N1K olmuştur. 2 sene program muhabiri ve editör olarak çalışmış, Dipnot.tv’ye çeşitli alanlarda yazı yazmıştır.

Youtube video sitesinde, yayınlanan Cüneyt Özdemir’in sunduğu Kalebodur ve Mimarlık ile Fark Yaratanlar programında metin yazarlığı yapmıştır. 5N1K’da yaşadığı deneyim sonrasında, diplomasi muhabirliği için Ankara’ya yerleşmiştir. 2 sene kadar Demirören haber ajansında Diplomasi Muhabirliği yapmıştır.
Selen Yalaz1
İlerleyen süreçte ise Haber Global ile yolları kesişen başarılı isim, 2020 yılında Haber Global’de görsel medya dünyasına giriş yapmıştır. Haber Global’de CHP ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı gibi kritik önem taşıyan alanlarda görev yapmaktadır.

Selen Yalaz Nereli?

Selen Yalaz İzmir doğumludur.

Selen Yalaz Kaç Yaşında?

Selen Yalaz 30 yaşındadır. Doğum tarihi 1993, doğum yeri İzmir.

Başarılı gazeteci yeni yerler keşfetmek, spor yapmak, ata binmek ve seyahat etmekten büyük keyif almaktadır. Ayrıca kitap okumak ta en büyük keyif aldığı hobileri arasında yer alıyor.

Lise dönemin de Şan eğitimi alan Yalaz, TRT korolarında da görev almıştır. Lise eğitimi süresinde voleybol oynamış, günümüz de ise voleybol karşılaşmalarını izlemekten büyük keyif almaktadır.

Resmi instagram hesabı @selenyalaz resmi twitter hesabı ise @selenyalazz ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz