Selçuk Tepeli

Selçuk Tepeli Fatih Portakal’ın Fox Tv ekranlarına veda ettikten sonra Portakal’ın yerine gelen isim olmuştur. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, medeni durumu gibi bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Selçuk Tepeli Kimdir?

Selçuk Tepeli 1974 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitim hayatını, Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır. Ardından IEP Rennes’de Avrupa Birliği Avrupa’da Sınırlar ve Kamu Hareketleri üzerine master yapmıştır.

İlk medya dünyasına Aktüel ve Newsweek Türkiye dergisi yayın yönetmeni olarak giriş yapmıştır. Daha sonra, Habertürk yayın danışmanlığı ve Gazete Habertürk Hafta Sonu ekleri genel yayın yönetmeni olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

Bir dönem Habertürk TV ekranlarında Ceyda Karan ile beraber Eksen isimli bir programı hazırlayıp sunmuştur. 2018 yılının Temmuz ayında Habertürk Gazetesi kapanmış, akabinde bir süre Habertürk TV genel yayın yönetmeni olarak çalıştır. Yine aynı kanalda Habertürk TV’de Serap Belet ile Gün Başlıyor programında sunucu ve yorumcu olarak görev yaptı.

En son ise Fatih Altaylı görevi bıraktıktan sonra Habertürk Tv Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmış, 2020 yılında ise istifasını sunduğu açıklanmıştır. Günümüzde ise Fatih Portakal‘ın yerine Fox Tv ekranlarında FOX TV Ana Haber Bülteni’ni sunacak isim olarak açıklanmıştır.

Görevi bıraktıktan sonra, veda programı gerçekleşmiş, yayında Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz, Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya, Habertürk TV Ekonomi Müdürü Ebru Baki ve program partneri Serap Belet Tepeli’yi uğurlamışlardır.
selcuk tepeli1

Selçuk Tepeli Nereli?

Selçuk Tepeli aslen İstanbul Silivri doğumlu, Silivri’nin Beyciler Köyü nüfusuna kayıtlıdır.

Evli ve iki evladı vardır. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @selcuktepeliofficial ‘ın günümüz itibariyle 119bin civarında takipçisi bulunuyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz