Selçuk Pehlivanoğlu

1

Selçuk Pehlivanoğlu Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Peki kaç yaşında? nereli? eğitim hayatı, kısaca biyografi bilgileri.

1963 yılında aslen Ankara’da dünyaya gelmiştir. TED Ankara Koleji ardından Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Bir süre Almanya’da inşaat mühendisi olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

Sepe İnşaat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi’nde Genel Müdürlük yapmış, 1993’te siyasi hayatının başlangıcı olarak Anavatan Partisi Gönüllüler Grubunu kurmuş ve Başkanlığını üstlenmiştir. 1997 senesinde Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Selçuk Pehlivanoğlu 1998 yılında ise M.K.Y.K üyeliğine seçilmiştir. 1999 yılı Genel Seçimlerinde Ankara 2.Bölge 4. sıra milletvekili adayı olmuş, 1999 ve 2001 yılları arasında Genel Başkan Yardımcılığı ve Yardımcı Kuruluşlar Başkanlığı yapmıştır.

2002 yılında Genel Başkan Yardımcılığı, Seçim İşleri Başkanlığı ve Gönüllüler Grubu Başkanlığı görevlerinde bulunan Selçuk Pehlivanoğlu 2003 senesinden beri ise Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı olarak hizmetlerini sürdürmektedir. Ayrıca TED Yükseköğrenim Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı ve TED Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı olarak hizmet vermektedir.

Evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

İlginizi Çekebilir :   Fethi Açıkel

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz