Selahattin Ergün

Selahattin Ergün hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? hangi dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılında dünyaya gelen Selahattin Ergün, yaşantısını İstanbul Kadıköy’de sürdürmektedir. 1994 yılında annesi ve kardeşleri ile birlikte İstanbul’a yerleşmişlerdir. Ünlü isim Rap dünyasında Selo ismi ile tanınmaktadır.

96’da rap dinlemeye başlamış ve 2004 yılında Alaturka Mavzer’i kurmuşlardır. Zaman içinde bir çok yerde konser vermiş ardından kendi stüdyosunda çalışmalarına devam etmiştir. Hip hop denilince ilk akla Kadıköy Acil grubu gelmektedir ve grubun kurucu isimleri arasında yer almaktadır.

2005 yılında kurdukları Kadıköy Acil grubu ile milyonlara ulaşmayı başaran Selo, Türkiye’deki ilk hip hop dükkanını kendilerinin açtıklarını ardından, yüzlerce mağaza açıldığını belirtmiştir.


Son dönemde ise oyunculuk dünyasına da adım atmış ve Blu Tv’de yayınlanan Yaşamayan isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide rol alan diğer oyuncular ise, Elçin Sangu, Birkan Sokullu, Kerem Bursin, Selma Ergeç ve Nilperi Şahinkaya. Dizi Türkiye’nin ilk vampir dizisidir.

Maalesef henüz aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz