Seher Sultan

Seher Sultan ya da Seher Yaşayacak olarak sosyal medya dünyasının da yakından takip ettiği bir isim. Hakkında merak edilenler, kısaca eğitimi, kariyeri, biyografi ve hayatı.

Seher Sultan (Seher Yaşayacak) Kimdir?

Seher Sultan serbest gazeteci. Geçmiş dönemde Dünya Gazetesi bünyesinde çalıştığı belirtilmektedir. Ayrıca Kanal D ekranlarında yayınlanan Ece Üner’in sunduğu Susma isimli program da muhabir olarak görev aldığı belirtiliyor.

Resmi twitter hesabında ki not şu şekildedir. “Journalist. Liyakat nişanı olarak ilkokulda kırmızı kurdele ilk bana takılmıştı oysa ki. Kırmızı kurdelemin hakkını yiyorlar.”

Son dönemde ayrıca yine twitter hesabından şu paylaşımı yapmıştır. “Güzel insanlar, ne futbol bilirim ne siyaset. Gazeteciyim sadece. Başka da bir numaram yok. Yalın ayak ve özgürce yaşamak hayat mottom. Seviyorum sizleri gazeteci olarak. İyi ki varsınız, iyi ki hayatımdasınız.”
seher sultan seher yasayacak2

Seher Sultan Nereli?

Seher Sultan İzmir’lidir. İzmir Karşıyaka’lı olan serbest gazeteci, sıkı bir Karşıyakaspor takımı taraftarıdır.

İstanbul Üniversitesi İletişim Bölümü Gazetecilik Bölümü’nden mezun olmuştur. Günümüzde yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Geçmişte gazeteci Sevilay Yılman ile karşı karşıya geldiği haberlerle gündeme gelmiştir. Ayrıca son dönemde İyi Parti, Ersan Şen ve daha pek çok siyasi karakter ve parti ile yaptığı açıklama ve yorumlar ile de sık sık gündeme gelmektedir.

Resmi instagram hesabı @seheryasayacak resmi twitter hesabı ise @sehersultan1912 ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz