Sedat Tuncer

Sedat Tuncer Masterchef yarışmasına katılmasıyla birlikte hayatı merak edilen isimlerden biri haline geldi. Hakkında ise genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sedat Tuncer Hayatı ve Kariyeri

Baba tarafından aslen Kastamonu İli’nin Ağlı ilçesi Alınca Köyü nüfusuna kayıtlı olan Sedat Tuncer 1987 yılının Aralık ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 2006 senesinde İstanbul’da bulunan Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nden başarı ile mezun olmuştur.

Lise eğitimine devam ettiği dönemde, Aska Sun Queen beach Otel ve Divan Kalamış Brasserie’de staja başlamıştır. Devamında ise Leonarda Da Vinci programına katılan başarılı ismi, tam 550 öğrenci arasından ilk 13’e girerek büyük bir başarı elde etmiştir. Ve Fransanın Larochelle bölgesindeki LYcee de Hotel’de eğitim alarak 4 ay gibi bir sürede Paris Disneyland California Grill’de mutfak bölümünde çalışarak stajını tamamlamıştır.

Liseden mezun olduktan sonra Kuleli Askeri Lisesi’nin mutfağında aşçı olarak işe başladı. İlerleyen süreçte üniversite eğitimi almaya başlayacağı için işi bırakmak zorunda kaldı.

İTÜ Yiyecek ve İçecek işletmeciliği bölümünde eğitimini tamamladıktan sonra, Sushico’da, Le Pain Qutidien ve Hyatt Regency otellerinde aşçı olarak çalıştı.

Hayatının bu döneminde yeni bir başlangıç yapan Tuncer, J1 ile Amerika yolculuğuna başladı. Orada Michigan Mackinac Island’da, ardından dünyanın en iyi tarihi oteli olan The Grand Hotel’in mutfak bölümünde çalışmalarına devam etti.

Sonraki dönemde Utah Park City bölgesindeki The Canyons Oteli’nin Farm organik Restoranın mutfak bölümünde çalışmaya başladı ve bu süreçte yine aynı bölgedeki The Yarrow Otel’de ikinci işi olan bellboy olarak çalıştı.

2012’de Türk Hava Yolları Do&Co Catering firmasında Flyingchef ( Uçan Aşçı ) olarak çalışmaya başlayan ve aynı zamanda şirkette eğitmen olarak yer alan Tuncer, aynı zamanda takım liderliği de yapmaktadır.

Çevresindekilerin Masterchef’e katılması konusundaki ısrarları üzerine yarışmaya başvuru yapma kararı almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz