Seda Sarıbaş

0

Seda Sarıbaş AK Parti Aydın Milletvekili adayı. AK Parti MKYK Üyesi / Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkan Yardımcısı. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Seda Sarıbaş Kimdir?

Seda Sarıbaş siyasetçi, eski Türkiye Güzeli, Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi, Açık Öğretimde Adalet, Boğaziçi Üniversitesinde Yönetim anlamında Mükemmeliyetçilik programı. En son ise ADÜ’de Sosyoloji üzerine Yüksek Lisans yapmıştır.

İstanbul’da dünyaya gelen Sarıbaş, evlilik sonrasında Aydın’a yerleşmiştir. 2006 yılından bu yana yaşantısını ailesi ile birlikte Aydın’da sürdürmektedir.

Seda Sarıbaş Nereli?

Seda Sarıbaş aslen baba tarafından Adana’lıdır. Baba tarafından Adana, anne tarafından ise aslen Trabzon’ludur.

Eski Türkiye Güzeli olan Sarıbaş, günümüzde iş insanı ve siyasetçi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Eşi ile birlikte ticaret yapan başarılı isim, Efeler petrolü çalıştırmakta, mesleklerinin akaryakıt üzerine olduğunu belirtmiştir. Eşi ise emlakçı’dır. Çocuklar büyüdükten sonra işletmeyi eşi ile birlikte sürdürmeye karar vermişlerdir. Kuşadası, Aydın ve Didim de iki tane olmak üzere 4 tane istasyonları olduğunu, Aydında bulunan istasyon ile kendisi ilgilendiğini, Kuşadası ve Didim’de bulunan 2 istasyonla da eşinin ilgilendiğini dile getirmiştir.

Ailesinde her zaman siyaset olduğunu belirten Sarıbaş’ın babası da eşi de siyasetin içinden gelmiş isimlerdir. Eşi Sedat Sarıbaş AK Parti Didim İlçe Teşkilatı yönetim kurulunda yer almıştır.
seda saribas4 jpg

Seda Sarıbaş Siyaset Hayatı:

AK Parti MKYK Üyesi ve AK Parti Genel Merkez Ar-Ge ve Eğitim Başkan Yardımcısıdır.

AK Parti’nin bir çok kademesinde görev almış, ayrıca şu görevleri üstlenmiştir.

AK Parti Kadın Kolları Aydın İl Başkanlığı.
Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği.
Didim Belediye Meclis Üyeliği.
Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği.
Aydın Kadın Kolları İl Başkan Yardımcılığı.
Aydın Kadın Kolları İl Başkanlığı.
AK Parti MKYK Üyeliği.
AK Parti Genel Merkez Ar-Ge ve Eğitim Başkan Yardımcılığı.

2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın tensipleri ile Aydın Milletvekili Adayı olmuştur.

Evli ve iki kız annesidir. Doğum tarihi, boyu ve yaşı ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Resmi twitter hesabı @SedaSaribas09 resmi instagram hesabı ise @saribasseda ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz