Seda Kement

0

Seda Kement Halk TV ekranlarında yayınlanan Seda ile Geziyoruz isimli program ile geniş izleyici kitlesine ulaşmıştır. Oyuncu olarak ciddi bir hayran kitlesine sahip olan başarılı isim hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Seda Kement Kimdir? Nereli?

1978 yılının Temmuz ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Türk Müziği bölümü mezunudur. Ayrıca Bilgi Üniversitesinde oyunculuk eğitimi almıştır. Ayrıca üniversite eğitiminin yanı sıra Yıldız Kenter, Ayla Algan ve Şahika Tekand’dan Ekol drama, performans ve tiyatro dersleri almıştır.

Seda Kement Boyu, Kaç Yaşında? Evlimi?

Boyu 1.70 cm, burcu ise yengeç’tir. 2021 yılı itibariyle güzel isim 43 yaşındadır. Çingeneler Zamanı müzikalinde rol arkadaşı Ali Kemal Aydın’a gönlünü kaptıran güzel isim 2018 senesinde sanatçı, oyuncu Ali Kemal Aydın ile evlenmiştir.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

Daha önce Bir İstanbul Masalı, Anlat İstanbul, Yabancı Damat, Gümüş, Doktorlar, Annem, Sevgili Dünürüm, Üç tatlı Cadı, Ağlamak Yok, Benim Annem Bir Melek, Hemşire Meri, Küçük Kadınlar, Aile Reisi, Sıkı Dostlar, Türkler Çıldırmış Olmalı, Cumaya Kalsa, Romantik Komedi, Takiye: Allahın Yolunda, Pırdino, Değiştir Bakalım, Pırdino Sürpriz Yumurta, Alija, Arka Sokaklar, Benim Adım Osman ve Elim Sende gibi bir çok projede rol almıştır. 2018 yılında Zohak isimli sinema filminde başrol oynamıştır.

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı:@sedakement
Twitter Hesabı: @sedakement

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz