Seçim Demirel

0

Seçim Demirel futbol dünyasının merak edilen isimlerindendir. Hakkında kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Seçim Demirel Kimdir?

Seçim Demirel FİFA Kokartlı Eski Kadın Süper Lig Yardımcı Hakemi, Beden Eğitimi Öğretmeni. Geçmiş dönemlerde Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’nin (TFFHGD) Başkanı olarak ta görev yapmıştır.

Malatya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunudur. 9 sezon Süper Lig’de yardımcı hakem olarak görev yapmıştır.

FIFA Kokartlı hakemlerimizden birisidir.
secim demirel43 jpg

Seçim Demirel Nereli?

Seçim Demirel Malatya’lıdır. Aslen baba tarafından Malatya İli nüfusuna kayıtlıdır. 2 kız ve 2 erkek kardeşten oluşan ailenin ilk evladı olarak dünyaya gelmiştir. Doğup büyüdüğü memleketi Malatya’da eğitim hayatını tamamlamıştır. Üniversitede uzmanlık alanını futbol olarak yapmış, 18 yaşında hakem olarak görev yapmaya başlamıştır.

Seçim Demirel Kaç Yaşında?

Seçim Demirel 47 yaşındadır. Doğum tarihi 1976, doğum yeri Malatya.

FIFA Dünya Kupası’nda maç yöneten ilk Türk kadın hakem olma ünvanına sahip isimdir. Ayrıca UEFA Avrupa maçlarında bir çok maçta da görev almıştır.

Seçim ismini babasının verdiğini dile getirmiştir. Babasının yakın bir öğretmen arkadaşının isminin de Seçim olduğunu, bu nedenle doğunca babasının kendisine Seçim ismini verdiğini dile getirmiştir.

Resmi instagram hesabı @secimdemirel ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz