Seccad Mehmedi

Seccad Mehmedi sesi ile dikkatleri üzerine çeken başarılı şarkıcılardandır. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılının Eylül ayında dünyaya gelen Seccad Mehmedi, İran’ın Çaldıran Şehri’nde doğmuştur. Çok küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duymaya başlamış, kısa sürede yeteneği ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Özellikle yanık sesi ile seslendirdiği türküler büyük beğeni ile dinlenmektedir.

Kısa sürede Türkiye’de de ismini duyurmayı başarmış, Youtube video sitesinde yayınlanan videoları binlerce kez izlenmiştir. Başarının ardından Türkiye’de İstanbul’a gelerek müzik kariyerine İstanbul’da devam etmeye karar vermiştir.


Özellikle Türk müzik dünyasında önemli bir yer edinen ve İmparator lakabı ile tanınan İbrahim Tatlıses‘e sesinin benzerliği de Türk müzik severler tarafından sıkça dile getirilmektedir. Seneler önce İbrahim Tatlıses’i tanıdığını, müziği ondan öğrendiğini söylemiştir. Yıllar önce kendisi ile görüştüğünü, Tatlıses’e şarkı söylediğini ve İbrahim Tatlıses’in çok duygulanıp ağladığını dile getirmiştir.

20 Eylül 2019 tarihinde Garaj Yapımcı Şirketi ile Mahşer isimli albüm çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur.

Bazı kaynaklarda evli ve bir oğlu olduğu belirtilsede henüz bu konu ile ilgili kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Çok iyi Türkçe konuşan Seccad Mehmedi günümüzde müzik kariyerinin yanı sıra bir çok televizyon programında da yer alarak eserlerini seslendirmektedir.

Albüm çalışmasının ardından bir mekanda albümün lansmanı için basım mensuplarının karşısına çıkmıştır. Senelerdir doğru zamanı, doğru ekibi ve doğru şarkıları beklediğini belirtmiştir. Albümünde Müslüm Gürses ve Yıldız Tilbe‘nin de şarkıları bulunmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz