Saniye Yurtseven

Saniye Yurtseven yer aldığı bir çok başarılı proje ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1977 yılının Ocak ayında dünyaya gelen Saniye Yurtseven aslen Tokat’ın Turhal İlçesi’ne bağlı Eriklitepe Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Burcu oğlak, boyu 1.61 cm, kilosu ise 54’tür. Lise eğitiminin ardından yer aldığı bir çok sinema ve tiyatro projesinde başarılı çalışmaların altına imzasını atmıştır.

Bir süre özel bir banka bünyesinde çalışmış, aynı dönemde devlet tiyatrosunda görev almıştır. Kadınlarımız isimli bir oyunda rol almış, aynı zamanda Show Tv’de yayınlanmış olan Halkın Yıldızları oyunculuk yarışmasında ilk 50’ye girmeyi başarmıştır.

Zahrettin Çelik’in yazıp yönettiği, sanat danışmanlığını Yonca Evcimik ve Zihni Göktay’ın üstlendiği, bir çok kurum kuruluşların destek verdiği sosyal farkındalık projesi olan “Kazasız Kul Olmaz“ farkındalık projesinde yer almıştır. Bir hayvan dostu olan oyuncu bir çok kedi ve köpeği beslemektedir. Kendisinin deyimi ile onlar olmadan yaşamak mümkün değil. Saniye Yurtseven halen aktif olarak oyunculuk çalışmalarına devam etmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz