Sanem Yeles

Sanem Yeles rol aldığı sinema ve diziler ile başarılı oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Hayranları ise genellikle hakkında bir çok soruyu merak ediyor. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1988 yılının Eylül ayında Eskişehir’de dünyaya gelmiş, aslen Eskişehir’lidir. Boyu 1.67 cm, kilosu 52, göz rengi yeşil, burcu ise başak’tır. Bir çok kaynakta İstanbul’da doğduğu yazılmış olsa da vermiş olduğu bir röportaj’da bu bilginin doğru olmadığını aktarmıştır. Güzel oyuncu Eskişehir doğumludur. Ayrıca göz rengi için de yine mavi olduğu bilgileri yazılıp çizilmekte, ancak yine bu konuya da açıklık getirmiş ve göz renginin yeşil olduğunu sözlerine eklemiştir.

Anadolu Üniversitesi İngilizce İşletme bölümü mezunudur. Odunpazarı Belediyesi Gösteri ve Sahne Sanatları Tiyatro bölümünde 2 yıllık eğitim almıştır. Ayrıca Venüs Dans Okulunda 4 yıllık Latin dansları eğitimi, Diksiyon ve piyano dersleri almıştır.

Üniversite döneminde iken Belediye Konservatuvarı için sınava girmiş ve kazanmıştır. Orada tiyatro eğitimi almış, İşletme bölümü ile aynı anda eğitimine devam etmiş, ancak okul uzayınca Konservatuvarı bırakmak zorunda kalmıştır.

Sanem Yeles oynadığı diziler;

2012 – Mor Menekşeler (Firdevs)
2015 – Kiralık Aşk (Nihan)
2018 – Kızlarım İçin (Selva Küçük)
2018 – Savaşçı (Birsen)

Rol aldığı sinema filmleri;

2019 yılında ise Ağlak Arif isimli sinema filminin oyuncu kadrosunda yer almıştır. 31 Ocak 2020 tarihinde ise vizyona giren Eltilerin Savaşı adlı sinema filmi ile beyazperde kariyerini sürdürmüştür.

Sokak hayvanlarına zaafı olduğunu dile getiren oyuncu, memleketi Eskişehir’de bununla ilgili birçok projeyi yönetmeye çalışmıştır. Hatta bir dönem barınakta çalışmıştır. Şehir tiyatrolarında oyuncu iken bir anaokulunda yaratıcı drama tekniği ile yabancı dil eğitimi işinde bulunmuştur. Tiyatro tekniği üzerinden, oyun ile yabancı dil öğretmek üzerine okul öncesi çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Gaye Sökmen Oyunculuk Ajansı’na bağlı olarak oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan güzel oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 287bin civarındadır. Twitter hesabında ise bu sayı 18 B..

Evli mi?

Sorunun cevabı bilindiği üzere evettir. 2019 yılında uzun süredir mutlu birlikteliğini sürdürdüğü Yakup Akpınar ile dünyaevine girmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz