Sanem Oktar

Sanem Oktar Deva Partisi Kurumsal İletişim ve Tanıtım Başkanı, girişimci, iletişimci, melek yatırımcı ve Demokrasi ve Atılım Partisi’nin kurucu üyelerindendir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sanem Oktar Kimdir?

Sanem Oktar girişimci, iletişimci ve melek yatırımcı. Aynı zamanda (DEVA) Demokrasi ve Atılım Partisi’nin kurucu üyelerindendir. Deva Partisi Kurumsal İletişim ve Tanıtım Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Eğitimi:

İzmir Bornova Anadolu Lisesi’ni tamamlamıştır. Ardından Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından üç sene Colgate Palmolive Türkiye bünyesinde Kilit Müşteri Yöneticisi ve Ticari Pazarlama Müdürü olarak çalışmıştır.

Sanem Oktar Nereli?

Sanem Oktar aslen doğma büyüme İzmir’lidir.

Sanem Oktar Kariyeri, İş Hayatı

Sanem Oktar 1997 senesinde ise Tribeca İletişim Danışmanlığı şirketini kurmuştur. 2 sene sonra ise Tribal Satış ve Pazarlama Destek Hizmetleri kurucu ortağı olmuş, 2000 yılında da veri tabanına dayalı pazarlama şirketi directCom’u kurmuştur.

Peppers; Rogers’ın Türkiye ofisi kurucu ortağı olmuştur. Ancak Marketing Group’a odaklanabilmek için bu hisselerini satmış ve 2011 yılında Limonsocial sosyal medya ajansını kurmuştur.

Girişimcilik yönü çok güçlü olan Oktar, iş hayatını günümüzde directComm Marketing Group ve Limonsocial şirketlerinde yönetici ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam ettirmektedir.

2015 yılında küresel medya yatırım yönetimi grubu GroupM, directComm’un çoğunluk hissesini satın alan Oktar, kendisini seri bir girişimci olarak tanımlamaktadır. 2005 yılında kurulan Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin (DPİD) 12 kurucu üyesinden birisidir. 2007 ve 2009 yılları arasında DPİD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. İletişim, satış ve pazarlama danışmanlığı konusunda Türkiye’nin önemli markaları ile farklı sektörlerde çalışmalarını sürdürmekte, kariyeri boyunca ulusal ve uluslararası birçok farklı marka ile çalışmıştır.

Altına imzasını attığı çok sayıda başarıl projeler neticesinde yarışmalar ile ödüllendirilmiştir. 2010 yılından beri aktif üyesi olduğu Türkiye Kadın Girişimciler Derneği bünyesinde lider ve katılımcı olarak pek çok projede yer almıştır.

2015 yılında KAGİDER Başkanlığına seçilen Oktar, Ülkemizin G20 Dönem Başkanlığında kurulan Women20/Kadın20 (W20) Açılım Grubu Organizasyon Komitesi üyesidir.
Sanem Oktar

Sanem Oktar Evlimi?

Sanem Oktar 1993 yılında oyuncu Yılmaz Erdoğan ile evlenmiş bu evliliği 1998 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden Berfin Erdoğan isminde bir kızı vardır. Daha sonra ikinci evliliğini yapmış, bu evliliğindende bir kızı vardır.

İkinci evliliğini ise Malezyalı telekomüniskasyon şirketi Maxis’e CEO olarak atanan Gökhan Öğüt ile gerçekleştirmiştir. Bu evliliğinden de bir kızı vardır.

Resmi twitter hesabı @sanemoktar ‘dır.


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz