Sancak

5

Sancak müzik dünyasına son yıllarda sağlam şarkıları ile ciddi giriş yapan ünlü isimlerdendir. Kısa sürede sıkı bir hayran kitlesine ulaşan sanatçı hakkında ise sevenleri bir çok sorunun cevaplarını merak etmektedir. Doğum tarihi, kaç yaşında? aslen nereli? doğum yeri, boyu, kilosu ve daha bir çok sorunun cevabı.

Sancak 1989 yılının Temmuz ayında dünyaya gelmiştir, burcu Yengeç’tir. Gerçek ismi Yılmaz Erdoğan olan sanatçı İstanbul, Gaziosmanpaşa doğumludur. Boyu, 1.78 cm, kilosu ise 75’tir. İlköğretim eğitimini Yeşilpınar’da tamamlamıştır. Üç kardeştir ve ailenin en küçük çocuğudur. Lise döneminde arkadaşları ile birlikte müzik ile ilgilenmeye başlamıştır. 2004 yılında ise yaşadığı bazı ailevi sorunlar nedeni ile annesi ile birlikte Tekirdağ Çorlu’ya yerleşmiştir.

Namık Kemal Üniversitesi Muhasebe bölümü’nden mezun olan Sancak 2008 yılında Orkestral Çöküntü isimli ilk Underground albümü yayınlamıştır. 2010 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fizik bölümünü kazanmış 2 sene orada kalmıştır.

Daha sonra Ultrasoniç Production’a dahil olmuş ve 2010 Resim isimli ilk albümünü müzik piyasasına sürmüştür. Daha sonra Eskişehir OGÜ Fizik Bölümü’nü kazanmış ve eğitimini sürdürmüştür.


Son dönemlerde rap müzikten pop müziğe geçiş yapmış gibi gözüksede halen rap ile sıkı fıkı olduğunu belirtmiştir. Özellikle son dönemlerde Yağmur, Çık Aklımdan, Korkma Söyle, Gel Artık, Darmaduman, Uçurum, Gün Olur Beni Unutursan gibi hit parçaları ile müzik severlerin büyük beğenisini kazanmıştır. Bugüne kadar Gitme Kal Diyemedim, Gen Sen Sabret, Yağmur ve Burada Her Şey Aynı isimli çalışmaların altına imzasını atmıştır.

Kendisine müzik konusunda Scott Storch’u örnek alan Sancak ayrıca Almanya’dan Azad’ı dinlediğini ve sevdiğini belirtmiştir.

Sancak sevgilisi var mı? kim?

İstanbul doğumlu Sancak baba tarafından aslen Sivas İli, Divriği İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Son dönemlerde hayranları tarafından sıkça sevgilisi var mı? kimdir gibi bir çok soruda merak konusudur. Hatta sevgilisinin öldüğü vb. gibi bir çok haber sosyal medya da ve diğer mecralarda sıkça paylaşılmaktadır. Ancak bu konu ile ilgili hiç bir açıklama yapmamış o nedenle günümüzde böyle bir olayın yaşanıp yaşanmadığı sorusunun cevabı bilinemektedir. Ayrıca günümüzde de özel hayatını medyadan uzak yaşamayı tercih etmektedir.

5 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz