Salman Khan

1965 doğumlu sunucu, oyuncu Salman Khan, Hindistan İndore, Madya Pradeş’te dünyaya gelmiştir. Annesi Salma Helen, babası ise Salim Khan’dır. Burcu Oğlak’tır.

Bollywood oyuncuları arasında en fazla hayran kitlesine sahip isim olan Salman Khan özellikle maço karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Bir dönem yaptığı body sporu ile sıkı bir vücuda sahip olmayı başarmış, ardından Tarzan rolünü kapmayı başarmıştır. Özellikle vücudu ile ilgili sıkça gündeme gelen Salman Khan’da vücudu ile ilgili vücudum öyle bir vücutki Tanrının bana bir hediyesi, ben ise sadece ona şekil verdim diye açıklama yapmıştır.

2004 senesinde Hindistan’da en iyi görünümlü adam, Amerika People dergisi tarafından ise dünyanın en iyi görünümlü 7. adamı olarak gösterilmiştir. Uzun yıllardır oyuncu, model Katrina Kaif ile birlikte olan Salman Khan’ın 2008 yılında balmumu heykeli yapılmış ve Londra’da Madame Tussauds Müzesine konulmuştur.

2002 yılında Hindistan’da alkollü araç kullanırken bir kişinin ölümüne ve dört kişinin yaralanmasına sebep olmuştur. 5 yıl hapis cezasına çarptırılmış, 2018 yılında ise nesli tükenmekte olan antilopları avlamaktan 2 yıl hapis cezasına çarptırıldığı açıklanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz