Salim Atay

Salim Atay Cumhurbaşkanlığı insan kaynakları ofisi başkanı. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hakkında Detaylı Bilgiler:

Salim Atay Kimdir?

Salim Atay T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı, Akademisyen, Psikolog, Doktor. Marmara Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında Doktora çalışmasını tamamlamıştır. 1988 ve 1991 yılları arasında 3 sene Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nde psikolog olarak hizmet vermiştir.

Salim Atay Nereli?

Salim Atay aslen Eskişehir Doğumludur. Doç. Dr. Atay, Eskişehir’de dünyaya gelmiştir.
Salim Atay2 jpg
Kariyer ve Yetenek Yönetimi Derneği Başkanı, CALIBRE’nin kurucu ismidir. İstanbul Teknik Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi’nde de görev yapmıştır. 2018 yılının Ağustos ayında İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı’na atanmıştır.

İngiltere ve Amerika’da yapmış olduğu akademik çalışmaları sonrasında, Türkiye’de İş Psikolojisi, İstihdam Politikaları, Yetenekli bireylerin yönetimi, İnsan Kaynaklarının planlanması ve örgütlenmesi gibi alanlarda projeler geliştirmiştir. Kamu ve Özel sektör dahil birçok kurumda Kariyer Merkezleri ve İstihdam Ofisleri kurmuş ve yönetmiştir. Hamilik ve Mentorluk Projelerinin geliştirilmesi ve uygulanmasına öncülük eden isim olmuştur.

Doktora Yaptığı Alan: Yönetim ve Organizasyon.

Öğretim Alanları: İş Psikolojisi, Bireysel Farklılıkların Yönetimi, Örgütsel Davranış, Davranış Bilimleri, Kariyer ve Yetenek Yönetimi.

Araştırma Konuları: Lider Yönetici Becerileri, Politik Yeti, Narsisizm, Kariyer Yönetimi.

Doç. Dr. Salim Atay evli ve bir evladı vardır. Resmi twitter hesabı @AtaySalim ‘dir.
Salim Atay1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz