Zeki Sarıdanişmet

0

Salih Zeki Sarıdanişmet 2018 yılında Uğur Cebeci’nin istifa kararı almasının ardından DHA Genel Müdürlüğü’ne atanan isim olmuştur. Hakkında ise kaç yaşında? aslen nereli? eğitim hayatı ve biyografisi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hakkında çalışma hayatı ve biyografi bilgileri.

1974 yılında aslen Kayseri’de dünyaya gelen Salih Zeki Sarıdanişmet, memleketi Kayseri’de Kayseri Lisesi’ni tamamlamıştır. Ardından, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo-TV ve Sinema Bölümü’nden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından, muhabirlik yaparak mesleki kariyerine adım atmış, 2000 senesinde ise Doğan Haber Ajansı’nda Televizyon Haberleri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2002 ve 2003 yılları arasında Skytürk Haber Müdürlüğü görevini sürdürmüş, 2004 yılında ise Washington’a taşınmış ve DHA Washington muhabiri olmuştur. Amerika’da, Amerika’lı gazete yazarlarının devamlı olarak konuk oldukları Stüdyo Washington isimli günlük programın yapımcılığını üstlenmiştir. Program tam 14 ay gibi bir süre TRT Türk ekranlarında yayınlanmıştır.

Salih Zeki Sarıdanişmet daha sonra 2015 ve 2016 arasında, Anadolu Ajansı Türk Dünyası Haberleri Müdürü olarak göreve başlamıştır. 2016 yılının Eylül ayında DHA Yeni Medya ve Projeler Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını devam ettirmiş, 2018 yılında ise DHA Genel Müdürlüğü’ne atanan isim olmuştur.

2019 yılında ise Anadolu Ajansı’nda Genel Müdür Şenol Kazancı’nın istifa edebileceği yerine ise Salih Zeki Sarıdanişmet’in geleceği gibi haberler sıkça medyada gündeme gelmektedir.

İlginizi Çekebilir :   Faruk Sabancı

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz