Salih Cora

Salih Cora 2019 yılında HDP Milletvekili’ne yumruk attığı yönünde haberler ile gündeme gelmiştir. Hakkında ise kimdir? aslen nereli? kaç yaşında gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

26 Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Trabzon Milletvekili Salih Cora aslen Trabzon’ludur. Annesi Fatma Hanım, babası ise Ahmet Bey’dir. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş, mezuniyetin ardından Trabzon Barosuna bağlı serbest avukat olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Haziran 2015 ve, Kasım 2015 Genel Seçimleri’nde AK Parti Trabzon Milletvekili olarak meclise girmiştir.

İl İnsan Hakları Kurulu Üyeliği ve sivil toplum örgütlerinde yöneticilik görevlerinde bulunan Salih Cora ayrıca Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanvekilliği görevini yürütmüş, AK PARTİ İl Başkanlığı yapmıştır. Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi olarak ta görev yapan Cora orta derecede İngilizce bilmektedir. Evlidir ve bu evliliğinden üç evladı vardır. Türkiye / Romanya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz