Salih Bayraktar

0

Salih Bayraktar 2019 yılı yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Sarıyer Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan isim olmuştur. Hakkında ise kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? siyaset geçmişi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1960 yılında İstanbul Sarıyer’de dünyaya gelen Salih Bayraktar İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini doğup büyüdüğü Sarıyer’de tamamlamıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Denizcilik, Uluslararası Sanayi ve Ticaret Alanında Faaliyet Gösteren Firmalarda Yönetim Kurulu Başkanı Olarak Görev Yapmıştır.

2014 yılının Mayıs ayında Adalet ve Kalkınma Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı görevine gelmiştir. En son 2019 yerel seçimlerinde İstanbul’un en önemli İlçelerinden olan Sarıyer Belediye Başkan Adayı olduğu açıklanan Bayraktar evlidir ve bu evliliğinden üç evladı vardır.

Tüm bunların yanı sıra bir çok Sivil Toplum Kuruluşunun Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yeşilay Sarıyer Şubesi Başkanı olarak çalışmalarını da sürdürmektedir. Salih Bayraktar İstanbul doğumlu, aslen ise Trabzon’ludur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz