Saide Guliyeva

0

Saide Guliyeva son dönemlerde televizyon ekranlarında katıldığı bir çok program ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, müzik kariyeri, albüm ve şarkıları gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aslen Azerbancan’lı olan başarılı sanatçı Guliyeva günümüzde yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. 6 yaşında iken piyano çalmaya başlamış, Lise döneminde ise müzik ile profesyonel anlamda ilgilenmeye başlamıştır. 6 kişilik bir ailenin evladı olan Guliyeva ilköğretim ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Azerbaycan Bakü’da tamamlamıştır. İlerleyen süreçte ise ailesi ile birlikte Türkiye’ye taşınmış ve İstanbul’a yerleşmiştir.

Saide Guliyeva müzik kariyeri, eğitim hayatı;

Lise yıllarında Azerbaycan asıllı ünlü sanatçı Arif Babayev’den özel müzik eğitimi alan güzel isim, Haliç Üniversitesi Konservatuvar bölümü’nden mezun olmuştur. Konservatuar yıllarında Feryal Öney’den şan dersleri almış, günümüze kadar müzik dünyasının başarılı bir çok ismi ile vokal olarak çalışmıştır.

Ayrıca Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Pedagojik eğitimi alan Guliyeva eğitiminin ardından 5 sene piyano öğretmenliği yapmış, günümüzde aktif olarak sahne çalışmalarına da devam etmektedir.

Maalesef henüz boyu, kilosu, doğum tarihi ve kaç yaşında olduğu bilgilerine ulaşılamamıştır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 16,9bin civarındadır. Ayrıca youtube video kanalında bir çok şarkıyı cover olarak seslendirmiştir. Bu şarkılardan bazıları ise, Sonbahar, Dipsiz Kuyum, Hesret Neğmesi, Beni Vur, Saki, Bir Gün aşklar biter.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz