Şahan Gökbakar

22 Ekim 1980 doğumlu oyuncu komedyen Şahan Gökbakar 8 yaşında iken babasını trafik kazasında kaybetmiştir. Özellikle Recep İvedik sinema filmi ile başlayan komedi furyasında büyük beğeni kazanmış ve hayran kitlesini ciddi anlamda artırmayı başarmıştır. Oynadığı dizi ve sinema filmleri ile güldürmeye devam eden usta oyuncu İzmir doğumludur.

Ekran severler tarafından ilk kez Dikkat Şahan Çıkabilir isimli skeci ile tanınan Şahan Gökbakar ardından sinema dünyasına adım atmıştır. Togan isminde bir erkek kardeşi vardır.

Gençlik yıllar Ankara’da geçen usta oyuncu ODTÜ Koleji ardından Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra İstanbul’a yerleşmiş bir çok sinema filminin altına imzasını atmıştır. Bugüne kadar Gen, Recep İvedik 1 ve 5’e kadarki serilerinde, Celal ile Ceren, Osman Pazarlama ve Kayhan gibi sinema filmlerde rol almıştır.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra özel hayatı ilede sıkça gündeme gelen Şahan Gökbakar 2005 yılından 2009 yılına kadar Doğa Rutkay ile anılmıştır. 2011 yılında ise Selin Ortaçlı ile birlikteliği 2015 yılında Çek Cumhuriyeti Prag’da evlilikle sonuçlanmıştır. Bu evliliğinden 2015 doğumlu Deniz Efe ve 2017 doğumlu Ela isminde bir kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz