Safiye Nur

Safiye Nur Şimşek hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? evli mi? kariyeri, eğitimi, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılında dünyaya gelen Safiye Nur Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni tamamlamıştır. Ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, Gebze Teknik Üniversitesi’nde ise yüksek lisans yapmaktadır. Burcu kova, yükseleni ise terazi’dir. Doğma büyüme İstanbul’ludur, 26 sene kadar İstanbul’da yaşamış, günümüzde ise yaşantısını Ankara’da sürdürmektedir. Ankara Çukurambar’da, işletmiş olduğu Pudra Güzellik salonu isimli bir işyeri bulunmaktadır.

Üniversitesi döneminde yönetici asistanlığı, fotoğrafçılık ve makyözlük yapmıştır. Mezuniyetin ardından Bilgisayar Mühendisi olarak çalışmaya başlamış, sonrasında ise ModaAsist’i yazmış ve moda ile ilgili eğitimler almıştır.


Modaasist projesini hayata geçiren Safiye Nur Şimşek tüm bunların yanı sıra Lisanslı pist yarışçısı kimliği ile de tanınmaktadır. Kurmuş olduğu Modaasist, ülkemizin ilk online moda asistanlığı sitesidir. Sosyal medya hesaplarını da çok aktif bir şekilde kullanan ünlü ismin günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 92,9bin civarında takipçisi vardır. Youtube video kanalında ise bu sayı 4,73 B..

Kendisini modayı seven kadınlar ile drift severlerin takip ettiğini dile getirmiştir. Drift kariyeri öncesinde ehliyet aldığı sürücü kursu çalışanlarının tanıdıkları olduğunu, rallici olduklarını, kendisine direksiyonunun çok iyi olduğunu ve ardından kendisini yetiştirmeye başladıklarını dile getirmiştir. Uluslararası lisans sahibi olan ünlü isim ülkemizi temsil etmek istemektedir.

Günümüzde Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan, SAFİYE NUR’LA BİZ BİZE isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Programda sağlıklı ve kaliteli yaşam önerileri, modada son trendler ve hastalıklarda güncel tedaviler gibi hayata dair konular işlenmektedir.

Safiye Nur Şimşek bir kız çocuk annesidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz