Sadun Kaya

Sadun Kaya Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı ardından, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümü’nden mezun olmuştur.

Eğitim döneminde turist rehberi olarak çalışmıştır. Mezun olduktan sonra İnşat sektöründe bir süre çalışmış iyi derecede yabancı dil bilmesi sebebiyle ihracat departmanı ve ihracat müdürü olarak görev yapmıştır. Toplam 9 dil bilen Sadun Kaya İngilizce, Farsça, Arapça ve Rusça’nın yanı sıra diğer bir kaç dili daha çok iyi konuşabilmektedir. 56 ülke gezdiğini belirten Sadun Kaya daha sonra kendi şirketlerini kurmuş Türkiye’ne online oyun sektöründe E-Pin kodu satışlarının yapıldığı sektöre girmiş kısa sürede yurt dışında bir çok ülke ile anlaşmalar imzalamıştır. GSChas ile sonrasında vergi sorunu nedeniyle Kıbrıs’ta devam etmiştir.

İngiltere Londra’dada bir şirket kuran Sadun Kaya’nın şirketinin cirosu yıllık 1 Milyar Euro’dur. Visa, Vodafone, Master Card, Türk Telekom, UPT, PTT, Paypal ve Moneygram gibi 43 şirketin Türkiye Elektronik Para Derneğinin kurucusudur. Son dönemde dünyada Bitcoin ile ünlenen kripto para birimlerinin yerlisi Turkoin Türkiye’yi ilk dijital para birimi olarak piyasaya sürdü. Anafis Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. gamesilk sitesi üzerinden E-Pin satışlarına devam etmektedir.

1968 yılında aslen Kırşehir’de doğmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz