Sadie Sink

0

Sadie Sink Stranger Things dizisi ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Genç oyuncu dizi de Max karakterine hayat vermiştir. Hakkında ise hayranları boy, kilo, yaş ve daha bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sadie Sink Kimdir?

Sadie Sink tiyatro eğitimli sinema ve dizi oyuncusudur. 5 kardeş olan genç oyuncunun kendisinden büyük 3 abisi ve kendisinden küçük bir de kız kardeşi vardır. Babası Casey Adam Sink Matematik Öğretmeni ve Futbol Antrenörü’dür. Annesinin ismi ise Lori Elizabeth Lavabo née Baughman. Abilerinin isimleri Caleb Sink, Spencer Sink ve Mitchell Sink. Kız kardeşinin ismi ise Jacey Sink.

Houston yakınlarında bir topluluk tiyatrosunda oyunculuk dersleri almıştır, Ardından Broadway seçmesine katılmış ve 2012 senesinde Annie Müzikali’nde sahne almıştır. Ayrıca dans ve ses eğitimi de alan Sink, şov da Duffy ve Annie olarak yer almıştır.

Tiyatro oyunları döneminde Emmy ödüllü The Americans adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Daha sonra, 2015’de The Audience Broadway’de Helen Mirren ile genç Kraliçe II. Elizabeth olarak rol almış, Chuck’ta ise küçük bir rol için kamera karşısına geçmiştir.

Bazı kaynaklarda genç oyuncunun vejeteryan olduğu belirtiliyor.

Sadie Sink Nereli?

Sadie Sink Amerika Teksas doğumludur. Bazı kaynaklarda belirtildiği üzere kökeninin Alman asıllı olduğu belirtiliyor.

Sadie Sink Boyu, Kaç Yaşında?

Sadie Sink 22 yaşında ve 1.60 boyundadır. Kilosu 48, burcu ise koç’tur. Doğum tarihi 16 Nisan 2002

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @sadiesink_ olan ünlü oyuncunun günümüz itibariyle 23,2milyon civarında takipçisi bulunuyor.

Özellikle 2017 yılında ilk serisi yayınlanan Stranger Things adlı dizi sonrası ciddi bir şöhrete kavuşmuştur. Dizi de ayrıca David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Noah Schnapp, Gaten Matarazzo, Joe Keery, Charlie Heaton, Natalia Dyer ve Winona Ryder gibi isimler de rol almıştır.
Sadie Sink

Oynadığı Diziler:

he Americans – Lana (2013)
Blue Bloods – Daisy Carpenter (2014)
American Odyssey – Suzanne (2015)
Unbreakable – Kimmy Schmidt (2016)
Stranger Things – Maxine “Max” Mayfield (2017-)

Oynadığı Sinema Filmleri:

Chuck – Kimberly (2016)
The Glass Castle – Genç Lori Walls (2017)
Eli – Haley (2019)
Fear Street – Ziggy Verman (2019)
Dear Zoe – Tess DeNunzio

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz