Sacit Aslan

Sacit Aslan son yıllarda magazin dünyası için söylediği sözler ve yorumları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Hakkında ise internet ve haber dünyasında sıkça kimdir? kaç yaşında? nereli? gibi bir çok soru merak konusu olmuştur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1953 yılında dünyaya gelen Sacit Aslan, İstanbul doğumludur. Annesi Zülfiye Necla Girayer, babası ise bir dönemin ünlü gazinocularından Fahrettin Aslan’dır. Uzun yıllar babası ile küs kaldığı belirtilmektedir. 1962 yılında Sacit Aslan 9 yaşında iken anne ve babası boşanmıştır. Annesinin ilk evliliğinden olan Atilla isminde bir abisi, babasının evliliğinden ise Selçuk isminde bir kardeşi vardır. Ayrıca babasının ikinci evliliğinden olan Arzu Aslan isminde bir kız kardeşi vardır. Baba tarafında aslen Erzurum, İspir’lidir.

Sacit Aslan evlilik hayatı;

İlk evliliğini 1977 yılında gerçekleştirmiş ancak evliliği 1991 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden Zeynep isminde bir kızı vardır. İkinci evliliğini ise 1996 yılında Yasemin Kutsi ile gerçekleştirmiştir. Nikah şahitliğini Fenerbahçe Spor Kulübü eski başkanı Ali Şen, eşi Yasemin Hanım’ın ise şahitliğini, Merhum 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal üstlenmiştir.


Özellikle ekran severler tarafından 2013 yılında Pelin Çini ile birlikte Tv8 ekranlarında Her Sabah Aramızda Kalsın isimli magazin programı ile tanınmıştır. Daha sonra programdan istifa etmiştir.

Hem televizyon dünyasında hemde sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı yorum ve paylaşımları ile sıkça gündeme gelmektedir. Bir dönem İnstagram sosyal medya hesabında nuraley77 adlı kullanıcı’nın, sacitaslancom’a yazdığı Seren Hanımın düetini izledim ve merak ettim. Bu kadın Maksim de nasıl assolist oldu? Behiye Hanımlar, Emel Sayınlar varken bu nasıl çıktı? sorusuna, Nasıl mı çıktı? İşte o benim bok yememin sonucu diye cevap vermiştir.

3 Ekim 2011 tarihinde Sacit Aslan TV isminde Youtube video kanalını açmıştır. Günümüzde eşi Yasemin Kutsi kanalda burç yorumları ile yayınlar sunmakta, Sacit Aslan ise magazin ve medya gündemini güncel bir şekilde takip etmekte ve yorumlamaktadır. Kanalın 135 Bin abonesi bulunmaktadır. Ayrıca, sacitaslan.com isimli web sitesi ile Güncel Haber, Magazin, Spor, Cemiyet, Medya, Siyaset ve Ünlüler hakkında okur severler ile paylaşımlarını sürdürmektedir.

2016 yılının Mart ayında Sacit Aslan’ın hayat hikayesini, Kovadaki Balıklar isimli kitap ile Necef Uğurlu kaleme almıştır. Yaşantısını ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz