Sabahattin Ozan Aslan

Sabahattin Ozan Aslan rol aldığı bir çok başarılı proje ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hakkında ise genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılında dünyaya gelen başarılı oyuncu S. Ozan Aslan aslen Diyarbakır Lice doğumludur. 8 kardeş olan ünlü isim ailenin sondan üçüncü çocuğudur. İlkokul 2. sınıfta iken okuldan ayrılıp Ankara’nın Polatlı İlçesi’nde tarım işçisi olarak çalışmak zorunda kalmış, kış aylarında Diyarbakır, yaz aylarında ise Ankara’nın ilçelerinde çocuk işçi olarak çalışmıştır.

İlkokul, Ortaokul ve lise eğitimi dışarıdan tamamlamıştır. Uzun seneler, tarlada, kıraathanede, market, bar ve çay ocakları gibi bir çok işte çalışmıştır. 2019 yılında Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden başarı ile mezun olmuş, 2008 senesinden beri sinema ve tiyatro ile ilgili kariyerini sürdürmektedir.

Özellikle ekran severler tarafından rol aldığı Çukur isimli dizide Ahmet karakte ile hatırlanmaktadır. Oyunculuk kariyerinin yanı sıra kendisine ait bir kaç kısa filmin bulunduğu, ayrıca kendi yazdığı tiyatro oyunlarınında olduğunu sizlerle paylaşabiliriz.

Sabahattin Ozan Aslan oynadığı sinema ve diziler;

Çukur (Ahmet)
Baba Parası
Hükümet Kadın
Babaannem
Bir Sevda İşi

Filiz Çelik Menjerlik Cast Ajans bünyesinde oyunculuk çalışmalarına devam etmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz