Sabahat Özgürsoy Çelik

1

Sabahat Özgürsoy Çelik Adalet ve Kalkınma Partisi 27. Dönem Hatay Milletvekili’dir. Kimdir? kaç yaşında? evli mi? aslen nereli? hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografisi.

1982 yılının Temmuz ayında dünyaya gelmiş aslen Hatay Antakya doğumlu, Yengeç burcu’dur. İlkokul eğitimini Antakya Vali Teoman İlköğretim Okulunda tamamlamış ardından Ortaokul ve Lise tahsilini Osman Ötken Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden ise 2004 yılında mezun olmuştur. Mezun olduğu sene ve 2005’te Hatay Barosu’nda stajını tamamlamış yine Hatay’da bir süre avukat olarak çalışmıştır.

Sabahat Özgürsoy Çelik evlidir ve bu evliliğinden 3 evladı vardır. Türkiye Büyük Millet Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi’dir.

1 Yorum

  1. Ben hakan vekil olmanıza çok sevindim.. size hiç ulaşamadım buradan tebrik ediyorum sizi. Benim sizin yardımınıza ihtiyacim var vekilim 1yil oldu işsizim lütfen beni biryere is için yerleştirin 1 bebeğim var evliyim hiç dayanma gücüm kalmadı

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz