Saadettin Acar

0

Saadettin Acar aslen nereli? kaç yaşında? kimdir? kitapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1974 yılının Şubat ayında dünyaya gelen Saadettin Acar Kova burcudur. Aslen Mardin Nusaybin’de doğmuştur. İlköğretim eğitimini doğup büyüdüğü Nusaybin Tandır Köyü’nde tamamlamış ardından Mardin Cumhuriyet Ortaokulu ve Şanlıurfa Davut Zeki Akpınar Lisesi’ni bitirmiştir. Sakarya Üniversitesi GMYO Bilgisayar bölümünden mezun olmuştur. Saadettin Acar 8 sene medreselerde Arapça olarak eğitim almış, yayınevlerinde danışmanlık yapmış ve farklı kitaplarda editör olarak çalışmıştır. Bir süre Yerel Frekans Gazetesi Genel Yayın yönetmenliğini üstlenmiş, Eminönü Belediye Başkanlığı basın ve Kültür Danışmanlığı yapmıştır. 2004 senesinde ulusal yayın yapan Marmara FM’in genel yayın yönetmenliğini üstlenmiştir.

1996 senesinde Vakit Gazetesi Kütlür Sanat sayfasında ilk yazısı yayınlanmıştır. Ardından uzun süer bu sayfalarda yazılarını yazmış, bir dönem Yeni Şafakta da yazıları yayınlanmıştır. 2002 den itibaren Mili Gazete de haftalık yazılar yazmıştır. Daha sonra Kırklar Dergisinde yazı işleri müdürlüğü yapmış, Marmara FM’de Kalanlar isimli bir radyo programı hazırlamıştır.

Günümüzde İlim ve İrfan Dergisi Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bugüne kadar Sıkı Adamlar ve Güzel Şahitlik isimli kitapların altına imzasını atmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz