Rukiye Çetinkaya

5

Rukiye Çetinkaya Kimdir?TV8 ekranlarından tanıdığımız Rukiye Çetinkaya kaç yaşında? Aslen güzellik uzmanı olan Rukiye Çetinkaya hakkında bilmek istedikleriniz. Güzel oyuncunun boyu ve kilosu kaçtır? sorularına cevaplarınızı yazımızda derledik.

Rukiye Çetinkaya Kimdir?

Asıl mesleği güzellik uzmanı olsa da 1.5 yıllık aldığı tiyatro kursu sayesinde oyunculuğa başlamıştır. İlk olarak TV8 ekranlarında Aşkların En Güzeli dizisinde boy gösteren güzel oyuncu dizi de Halkla İlişkiler Müdürü olan Melek’i oynamıştır. Daha sonra başka bir kanalda Unutma Beni dizisinde 13 bölüm oynamıştır. Bu dizi de doktor Neşe karakterini canlandırmıştır. 9 Mart 1983 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu 38 yaşındadır. Evli ve bir kız çocuğuna sahiptir. Aslen nereli olduğu bilinmese de Ankara Keçiören de oturmaktadır. Rukiye Çetinkaya boyu 1.68 olup kilosu ise 52 kg dır. Balık Burcu olan Rukiye Çetinkaya tam da burcunun özelliklerini yansıtmaktadır. Güzel oyuncunun en sevdiği yemekler arasında ilk sırayı sakatat alsa da sonraki sıraları mantı, kebap ve iskendere yer vermektedir. Rukiye Çetinkaya’nın sevdiği renkse beyaz olup saflığı ve temizliği temsil eder. Korkuları arasında en çok depremden korktuğunu belirtmiştir. Sevdiği içecekler arasında eni alan kahve olmuştur. Rukiye Çetinkaya’nın en çok sevdiği tatlı ise baklava olduğunu belirtmiştir.

Rukiye Çetinkaya’nın Kocası Kimdir? Kızı Var Mı?

Rukiye Çetinkaya’nın kocası Taner Çetinkaya’dır. 12 yıldır evli olan güzel oyuncu mutluluklarına mutluluk katmaktadırlar. Bu güzel yuvanın meyvesi olan Elif adında dünyalar tatlısı bir kız çocuğuna sahiptirler. 14 Eylül 2014 de dünya ya gelen prenses Elif şuan 7 yaşındadır. Rukiye Çetinkaya Rukiye’nın kızı için düşündüğü isimler Mina , Lina veya Lara olsa da en son kararı Elif olarak vermişlerdir. Çetinkaya’nın kocası Taner Beyle 5 ay gibi kısa bir süre de evlenmeye karar vermiş ve 20 Mayıs’ta nişanlanmışlardır. Taner Çetinkaya’nın doğum tarihi tam olarak bilinmese de 28 Şubat’ta dünya ya geldiği bilinmektedir.

5 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz