Ruhat Mengi

Ruhat Mengi Sözcü Televizyonun da canlı yayınlar ile sunumlarına devam etmektedir. Başarılı isim hakkında merak edilen detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ruhat Mengi Kimdir?

Ruhat Mengi gazeteci, yazar, sunucu, moderatör. Kadın ve çocuk hakları için AİHM’de dava kazanmış gazeteci, TV haber programcısı “ODTÜ – Manchester UMIST kimya mühendisi” Hayvan hakları savunucusu.

Sözcü Televizyon kanalında Her Açıdan isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Annesi eski öğretmen, babası ise eski Milletvekili Mehmet Ünaldı’dır.

Ortaokulu ve Lise eğitimini Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’nde okumuştur.

Ardından ODTÜ Mühendislik Fakültesinde eğitim alırken son senesinde İngiltere Manchester Üniversitesi’ne geçiş yapmış ve bu okuldan mezun olmuştur. Gazetecilik kariyerine Günaydın Grubu’nda adım atmış ve Günaydın gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır.
Ruhat Mengi3

Ruhat Mengi Nereli?

Ruhat Mengi Adana’lıdır. Baba tarafından aslen Adana’lı, doğma büyüme ise aslen İstanbul.

Günümüze kadar Sabah, Vatan, Star Tv gibi gazete ve televizyon kanallarında çalışmıştır. Aktif olarak Halk Tv ekranlarında Her Açıdan isimli programın sunuculuk ve yapımcılık görevini üstlenmiştir. Ayrıca haftanın en önemli siyaset olayları ve gündem yaratan konularını paylaşıldığı YouTube kanalı @HerAcdanTV ‘de de paylaşımlarını sürdürmektedir.

Sözcü TV’de Her Açıdan Programı’nda Muharrem İnce‘yi ağırlamıştır.

Ruhat Mengi Kaç Yaşında?

Ruhat Mengi 72 yaşındadır. Doğum tarihi 15 Kasım 1951, burcu ise akrep.

Ruhat Mengi Evlimi? Eşi Kim?

Ruhat Mengi 1992 senesinde Güngör Mengi ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Nazlı isminde bir kızı vardır. Bu ikinci evliliğidir. İlk evliliğini İş Adamı Ahmet Biliktan ile gerçekleştirmiş ve bu evliliğinden de iki kızı vardır.

Resmi instagram hesabı @ruhatmengi ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz