Rufat İsmayil

0

Rufat İsmayil hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? Çalışma hayatı, kısaca biyografisi.

1981 yılının Şubat ayında aslen Azerbaycan, Bakü’de dünyaya gelen Rufat İsmayil’in burcu Kova’dır. 14 yaşında iken Hollanda, Amsterdam’a taşınmış, Samira Hasanova’nın model ajansında çalışmaya başlamıştır. Kısa bir süre sonra ise Yudashkin, Pak Roban ve birçok ünlü tasarımcı ile çalıştı, 2000 yılında Azerbaycan’ın en iyi modeli olmuştur. Azerbeycan Best Model olarak moda dünyasına ilk adımını 2000 yılında atmıştır.

2014 yılında kendi markasını yaratmaya karar vermiştir. Afffair.fff kişisel koleksiyonu ile 2015 yılından itibaren İtalya, Milano’da (Ill. Floransa, İstanbul, Tahran, Dubai ve moda hafta sonları koleksiyonunu sunmaya başlamıştır.

Yurt dışında Amsterdam ile birlikte Almanya’da da eğitimin yanı sıra, Türkiye’de saygın moda şirketleri arasında yer alan Vakko’da da eğitim almıştır. 2015 ve 2016 yılında Milano Moda haftasında Afffair markası ile yer verilen ilk Türk ve Azeri modacı olma ünvanını kazanmıştır.

Dünyanın bir çok yerinde defile ve organizasyonlara imza atmakta, yurt dışında hem Azerbeycan hemde Türkiye’nin uluslararası moda elçisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

2018 yılında New York Fashion Week’te gerçekleştirmiş olduğu defileye ünlü top model Günay Musayeva’da katılmıştır. Yine 2019 yılında da Musayeva New York Fashion Week’te Springs Studio’da gerçekleştirdiği Afffair: The Butterfly Effect’ defilesinde yer almıştır. Mens Health dergisinin şubat sayısının kapak yıldızı olan Rufat İsmayil, Günay Musayeva ile birlikte objektiflere iddialı pozlar vermiştir. Ardından aşk dedikoduları çıkmış, ancak henüz net bir açıklama yapılmamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz