Rozz Kalliope

1

Rozz Kalliope rap tarzı değil de daha çok r&b sanatçısı olarak ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Hakkında kaç yaşında? doğum tarihi, doğum yeri, burcu gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca müzik hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılının Mart ayında Almanya’da doğduğu belirtilen başarılı isim aslen ise Türk asıllı’dır, ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır. Boyu 1.65 cm, burcu ise balık’tır.

Müzik dünyasında yeni yeni sesini duyurmuş olsada müzik piyasasında oldukça eski olduğu bilinmektedir. Geçmiş yıllarda 258 noise grubunun üyesi olarak müzik çalışmalarını sürdürmüştür.

Özellikle Benjamins 3 isimli parça ile Türkiye’de ciddi bir çıkış yakalayan Rozz Kalliope eğitim hayatını doğup büyüdüğü Almanya’da tamamlamış, Lise döneminde iken rap müzik ile iç içe olmuştur. Açmış olduğu youtube kanalında yayınladığı şarkılar ile tanınırlığı artmış, Benjamins ardından Junya Mafia isimli parça ile hayranlarına seslenmiştir. Daha sonra Benjamins 2 ardından ünlü sanatçı Ece Seçkin ile birlikte Benjamins 3 isimli parçayı müzik severler ile buluşturmuştur. Rozz Kalliope & Ece Seçkin – Benjamins 3 klibi netd müzik ile yayınlanmış, youtube video sitesinde 47 milyon civarında izlenme elde etmiştir.

Darılmışsın ve Roket isimli parçaları Youtube video kanalında yayınlanmış, binlerce izlenme sayısına ulaşmıştır. Gerçek ismi hakkında henüz bilgiye ulaşamadığımız başarılı ismin günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 39,3bin civarındadır. Youtube video kanalında ki abone sayısı ise 38 B…


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz