Rojbin Erden

Rojbin Erden Show Tv ekranlarında yayınlanan Gelsin Hayat Bildiği Gibi isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Güzel isim hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Rojbin Erden Kimdir?

Rojbin Erden oyuncu ve model olarak kariyerini sürdürmektedir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Trust Menarjerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Oyunculuk kariyerinin yanı sıra model olarak ta başarılı bir kariyere sahiptir.

Mesleğine müzik üzerine devam etmek istemiş, oyunculuğun ani geliştiğini, okula ara verdiği bir süreçte Hasan Yıldırım ile çalışmaya başladığını belirtmiştir. Daha sonra audition (deneme çekimi) ile devam etmiş ve Gelsin Hayat Bildiği Gibi isimli diziye dahil olmuştur.

Rojbin Erden Nereli?

Rojbin Erden aslen Muğla’lıdır, doğma büyüme ise İstanbul.
Rojbin Erden resim jpg

Rojbin Erden Boyu, Kilosu

Rojbin Erden 1.72 boyunda ve 56 kilodur.

Rojbin Erden Kaç Yaşında?

Rojbin Erden 22 yaşındadır, doğum tarihi 15 Ağustos 2000, burcu ise aslan’dır.

Rojbin İsminin Anlamı

Roj isminin anlamı Gün kokusu, aydınlık veren gibi anlamlar taşımaktadır.
Rojbin Erden resimleri jpg
Güzel isim, 2021 yılında yaklaşık 3 ay vintage butik modelliği yapmış ve freelance olarak devam etmektedir. Son olarak multi-çekimli projelerde fotoğraf modelliği yapmıştır. 2019 yılından 2021 yazına kadar sette çalışan güzel isim, sanat ve styling departmanlarına asistanlık yapmıştır.

2022 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Gelsin Hayat Bildiği Gibi isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almış ve Melek karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Dizi de Ertan Saban, Özge Özberk, Devrim Özkan, Nilsu Berfin Aktaş, Mustafa Açılan, Özgü Delikanlı, Onur Özer, Deniz Sarıkaş, Sanem Babi, Yeşim Çelebi, Rojbin Erden, Ali Berge, Melisa Bostancıoğlu, Furkan Murat Uğur ve Murat Göçmez gibi isimler de rol almıştır.

Rol aldığı Gelsin Hayat Bildiği Gibi adlı dizi Kariyer ve Teknoloji Ödülleri’nde ‘Yılın Dizisi’ne layık görülmüştür.

İlerleyen süreçte rol alacağı dizilerde, çok zıt karakterleri canladırmayı çok istediğini belirtmiş, çok gariban bir köylü kızı, veya çok dik, uçuk kaçık bir karakter gelirse bu karakterleri canlandırmaktan büyük keyif alacağını dile getirmiştir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @rojbinerdn ‘dir. Günümümüz itibariyle güzel oyuncunun instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 50,5bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz