Robert Pattinson

Dünyaca ünlü İngiliz asıllı oyuncu 2018 yılında İslam dünyamı aydınlattı açıklaması ile Müslüman olduğunu açıklamıştır. Ekran severler tarafından Alacakaranlık serisinde canlandırdığı Edward Cullen karakteri ile tanınan Robert Pattinson 1986 yılında İngiltere Londra’da dünyaya gelmiştir. Lizzy ve Victoria isimlerinde iki kız kardeşi vardır.

Babası Richard Pattinson araba ithal işi ile uğraşmış, annesi Clare ise modellik ajansında çalışmıştır.

Tower House ve Harrodian okullarında tiyatro eğitimi almıştır. 20 yaşında iken modellik yapmaya başlamış 2008 yılında bırakmıştır.

Yaşantısını Los Angeles’ta sürdüren Robert Pattinson bir dönem Amerikalı oyuncu Kristen Stewart ile birlikte olmuş ancak 2013 yılında ayrılmıştır. Kristen Jaymes Stewart’ta Alacakaranlık serisinde Bella Swan karakteri ünlenen bir diğer ünlü isimdir.

2004 yılında Ring of the Nibelugns dizisinde yardımcı oyuncu olarak ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştiren Robert Pattinson daha sonra Vanity Fair, Harry Potter and the Goblet of Fire, Haunted Airman, TheThe Haunted Airman, Bad Mother’s Handbook, How to Be, Twilight, Little Ashes, Remember Me, Bel Ami, Water for Elephants, Cosmopolis, The Rover, Mission:Blacklist ve Queen of the Desert gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz