Robbie Williams

0

1974 doğumlu İngiliz sanatçı Robiie Williams müzik kariyerine Take That isimli grup ile adım atmıştır. Daha sonra solo çalışmaları ile müzik kariyerini sürdürmeye karar vermiştir.

İngiltere Staffordshire’de dünyayaya gelen Robbie Williams’in aslen aile kökeni tarafından İrlanda’lıdır. Babası komedyen olarak tanınan Pete Conway and Jan, annesi ise geçmiş dönemde çiçekçilik yapmıştır. Ancak Robbie Williams 4 yaşında iken ailesi ayrılmıştır. Bir gün annesi gazetede bir prodüktörün şarkıcı aradığını görmesi ve ilana başvurması üzerine Williams menajer tarafından çok beğinilmiş ve çok kısa süre içinde Take That grubuna dahil olmuş ve grubun vokalistliğini üstlenmiştir.

1995 yılında ise grupta yer alan bazı üyeler ile anlaşamamış ve gruptan ayrılmak zorunda kalmıştır. Daha sonra bir süre alkol, parti, eğlence ve uyuşturucu bataklığında yüzmüş ancak çabuk toparlanmış ve 1996 senesinin sonunda George Michael’in Freedom isimli şarkısını single olarak müzik severlerle paylaşmıştır. İstediği gibi bir çıkış yakalayamasada bir sonraki Old Before I Die büyük beğeni toplamıştır.

İlk solo albümü Life Thru A Lens ise İngiltere’de hit olmuş ve 1997 senesinde müzik piyasasındaki yerini almıştır. Paris’te konser vermiş tüm müzik eleştirmenlerinden tam not almıştır. Daha sonra bir çok albüm ve başarılı konserler gerçekleştiren Robbie Williams, 13 Şubat 2007 tarihinde Seroxat isimli antidepresan’a bağlılılığı nedeni ile Arizona’da bir rehabilitasyon kliniğinde yatırılmış 1 ay sonra sağlığına kavuşmuştur. Yaşantısını Kaliforniya’da sürdüren Robbie 2007’de tanıştığı Türk asıllı Amerikan oyuncu Ayda Field ile 2010 yılında Los Angeles’ta evlenmiştir. Bu evliliğinden Theodora Rose isminde bir kızı ve Charlton Valentine isminde bir oğlu vardır.

FİFA 2018 Dünya Kupası açılışında ise Robbie Williams, Brezilya’nın efsane isimlerinden Ronaldo ile birlikte sahne almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz