Riza Durmisi

Riza Durmisi hakkında merak edilen futbol kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? hangi takımlarda forma giydi? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Danimarka Kopenhagen doğumlu futbolcu Riza Durmisi 1994 yılında dünyaya gelmiştir. Annesinin ismi Imran Durmisi babasının ise Alirami Durmisi’dir. Futbol kariyerine doğup büyüdüğü Danimarka’da Bröndby takımı alt yapısı ile adım atmış ardından A Takıma kadar yükselmeyi başarmıştır. Bröndby takımının tüm alt yapı kategorilerinde forma giymiş ve 2016 sezonunda İspanya’nın Real Betis takımına, 2018 sezonunda ise 7,5 Milyon Euro karşılığında İtalyan ekip Lazio’ya transfer olmuştur.

Geçmiş sezonlarda ismi sık sık Galatasaray ile anılan futbolcu 2019 sezonunda ise Beşiktaş takımının transfer listesine girmiştir.

Boyu 1,69 cm, kilosu ise 67’dir. Sol Bek mevkide oynamaktadır. Danimarka Milli Takımı’ndada görev alan Durmisi aslen baba tarafından Arnavut kökenlidir. Bugüne kadar toplam 23 kez Danimarka A Milli takım formasını giymiştir. Ayrıca 7 kez Danimarka U16, 27 kez U19, 15 kez U19 ve 8 kez de Danimarka U21 Milli takım formaların giydi.

Beşiktaş takımı genç futbolcu için 1,5 Milyon Euroluk teklifini 2,5 Milyon Euro’ya yükseltti. Lazio ise 5 Milyon Euro istemiş, Beşiktaşın ısrarı üzerine teklifi 4 Milyon Euro’ya indirmiştir. Önümüzdeki günlerde tranferin netlik kazanacağı açıklanmıştır. Tüm bu gelişmelere rağmen Durmisi’nin Türkiye’ye gelmeye çok sıcak bakmadığı da haberler de sık sık yer almaktadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz