Resul Kurt

Resul Kurt özellikle katıldığı canlı yayın programlarında yaptığı yorumlar ile dikkat çekmiştir. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hakkında Detaylı Bilgiler:

Resul Kurt Kimdir?

Resul Kurt Adalet ve Kalkınma Partisi MKYK Üyesi, Sosyal Politikalar Bşk. Yrd. – Sosyal Güvenlik Uzmanı, E. SGK Başmüfettişi, Öğretim Üyesi ve Gazeteci. Ayrıca star.com.tr ve Ekonomim.com yazarı. Televizyon ekranlarında, EYT ve daha bir çok konu hakkında detaylı bilgilendirme yapmaktadır.

Adıyaman 12 Eylül İlkokulu, Gazi Ortaokulu ve Adıyaman Lisesi’nde okumuştur. Ardından 1992 senesinde, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından, aynı sene İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Organizasyon Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitimine başlamıştır.

06 Mart 1995 tarihinde Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü Sigorta Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak çalışmaya başlamıştır.

1996 senesinde, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Sosyal Sigortacılık Anabilim dalında Yüksek Lisans eğitimine devam eden Kurt, 3 senelik Müfettiş Yardımcılığı dönemini müteakip yeterlik sınavında sonrasında 1998’de Sigorta Müfettişliğine atanmıştır.
Resul Kurt4
1999’da Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Sosyal Sigortacılık Anabilim dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak Sosyal Sigortacılık Bilim Uzmanı olmuştur.

(SSK) Sosyal Sigortalar Kurumu Başkanlığı Sigorta Teftiş Kurulu Başkanlığında Sigorta Müfettişi olarak çalışmıştır. 2006 ve 2007 yılları arasında SSK Başkan Danışmanlığı görevini üstlenmiştir. SGK Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında Başmüfettiş olarak görevini sürdürdüğü görevinden 22 Aralık 2008 tarihinde istifa etmiştir. Marmara Üniversitesi Mali Hukuk programında “Vergi Hukuku Açısından Hizmet Akdi” konulu doktora tezini 2010 yılının Eylül ayında tamamlamıştır.

Marmara Üniversitesi SBMYO Öğretim Görevlisi olarak görev yapmıştır. 2009 senesinde Mehmet Koçak ile beraber kurmuş olduğu “Kurt ve Koçak Danışmanlık, Eğitim Ve Yayıncılık Tic. Ltd. Şti.”nde kamu ve özel sektöre iş hukuku ve sosyal konularında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Evli ve İki çocuk sahibi olup İngilizce bilmektedir.

Resul Kurt Nereli?

Resul Kurt Adıyaman’lıdır. Aslen Adıyaman nüfusuna kayıtlıdır.

Evli ve iki evladı olan Prof. Dr. Resul Kurt ileri seviyede İngilizce bilmektedir. resulkurt.com web sitesinde Vergi, Sosyal Güvenlik ve İş Hukuku alanlarında bilgi birikimini paylaşmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz