Recep Kaplan

Recep Kaplan hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 yılında dünyaya gelen Medyum Recep Kaplan Yozgat doğumludur. 12 yaşına kadar köyde yaşamış, 1980 yılında ailesi ile birlikte Ankara’ya taşınmıştır. Zamanın şartları ve ekonomik sorunlar nedeni ile ilkokula kadar okumuş, o tarihten itibaren sürekli çalışmak zorunda kalmıştır. 8 kardeş olan Recep Kalkan’ın rahmetli babası o yıllarda kapıcılık yapmış, annesini ise çok erken yaşta yitirmiştir.

1989 senesinde vatani görevi için askere gitmiş, döndüğünde ise 1993 yılında Hatice hanım ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Rehacan, Taha Yasin ve Baha Eren isimlerinde üç oğlu vardır. Büyük oğlu üç kez Türkiye Şampiyonu olmuş, iki kez Milli takıma seçilmiştir. Kendisi Türkiye Gençler Dart Şampiyonu aynı zamanda Dart Milli Takım Kaptanı’dır.

Recep Kaplan günümüzde medyumluk dışında, zamanının büyük bir bölümünü ailesi ile birlikte geçirmektedir. İyi bir eş ve iyi bir babadır. Çocukları ile çok yakından ilgilenmekte, eğitimleri, dershaneleri ve her konuda onlara olan ilgisini bir an olsun eksik etmemektedir. Çocukları ile arkadaş gibi olan Kaplan ayrıca büyük oğlu ile aynı takımda dart oynamaktadır. Büyük oğlu Yüksek Lisans yapmakta, ortanca oğlu üniversite’de okumakta, en küçük oğlu ise üniversite’ye hazırlanmaktadır.

Recep Kaplan medyumluk ve iş hayatı;

Medyumluk ile birlikte Alışveriş Merkezlerinde yer alan Fast food dükkanları bulunmaktadır. Ayrıca İnternet danışmanlık prodüksiyon işleri yapan bir şirketi vardır. Diğer bir yandan bir çok gazete ve dergide köşe yazarlığı yapmakta, internet üzerinden yayın yapan http://www.recepkaplan.net isimli web sitesi bulunmakta, okuyucuları ile bu sitede bilgi birikimlerini paylaşmaktadır.

Bu bilgi ve birikimlerini kitap olarak yayınlamaya hazırlanmakta, ilerleyen süreçte ise tüm bu konular, medyumluk hayatı, anıları ve biyografisinin de yer aldığı bir kitap daha yazmayı düşünmektedir. Şiir yazmayı ve dinlemeyi sevmektedir. Sık sık mesleği ile ilgili araştırma ve çalışmalar gerçekleştirmekte, internetle ilgilenmekte ve vakit buldukça bir diğer hobisi olan seyahat gezilerine vakit ayırmaya çalışmaktadır.

En önemli hobisi ise Tesbih’tir. Ülkemiz de belki de en geniş tesbih koleksiyonuna sahip olduğunu belirten Recep Kaplan, genellikle dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin ne getirelim ne istersiniz sorusuna tesbih olarak cevap vermektedir. İleride bu tesbihlerini sergilemeyi de düşünmektedir. Şu ana kadar sergileme için kendisine gelen davetleri kabul etmemiştir.

Bir Gazete’de yapılan haberde Medyum Recep Kaplan için, iş adamlarının kendisine danışmadan ihaleye girmediği, yatırım yapmadığı. Siyasilerin seçimlerden önce mutlaka görüşüne başvurduğu, futbolcuların ve futbol kulüplerinin ikinci adresi olduğu. Sanatçıların ve sosyetenin en popüler Medyumu olduğu aktarılmıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz