Rastin Paknahad

Rastin Paknahad Fox Tv ekranlarında yayınlanan Benim Adım Farah isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Minik oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca oyunculuk kariyeri, biyografi ve hayatı.

Rastin Paknahad Kimdir?

Rastin Paknahad minik oyuncu olarak Türkiye’de rol aldığı dizilerle tanınmıştır. Henüz çok küçük yaşına rağmen başarılı oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Oyunculuk eğitimi alan Rastin’in babası İranlı yazar ve yönetmen’dir. Kendisinden büyük bir de ablası vardır, ablası da aynı şekilde küçüklükten kamera önünde oyuncu olarak reklam, sinema filmi vb. projelerde yer almıştır.

Rastin Paknahad Nereli?

Rastin Paknahad aslen İran asıllıdır. İran’da sürdürülen baskıcı rejim nedeni ile ailesi Türkiye’ye yerleşmiş, Rastin ‘de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Günümüzde yaşantısını ailesi ile birlikte Türkiye’de sürdüren Rastin, henüz ilkokul çağındadır.

2023 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan Benim Adım Farah isimli dizi de Farah karakterini canlandıran güzel oyuncu Demet Özdemir’in oğlu Kerimşah karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de Demet Özdemir’in yanı sıra Engin Akyürek, Fırat Tanış, Ali Sürmeli, Lale Başar, Mert Doğan ve Kemal Burak Alper gibi isimler de rol almıştır.

Rastin, dizi de canlandırdığı karakterin Balon Çocuk hastalığına sahip olması sebebi ile psikolojik olarak etkilenmemesi için, psikolojik destek aldığı belirtilmektedir.

Rastin Paknahad Kaç Yaşında?

Rastin Paknahad 8 yaşındadır. Doğum tarihi 4 Mayıs 2015 burcu ise boğa’dır.

Bazı kaynaklarda ismi Rustin Paknahad olarak geçmekte ancak resmi sosyal medya hesaplarında kullandığı isimden de anlaşılacağı üzere ismi Rastin’dir. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi ise @rastin_paknahad ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz