Rana Kayacan

Rana Kayacan başarılı oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Güzel oyuncu hangi diziler de rol aldı? kaç yaşında? Hakkında bilinmeyenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Rana Kayacan Kimdir? Kaç Yaşında?

Oyuncu ve tiyatrocu Rana Kayacan 2001 yılının Ağustos ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Ataköy Anadolu Lisesi’ni başarı ile tamamlamıştır. Güzel oyuncu eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi’nde sürdürmektedir. Üniversiteye 2019 yılında başlamıştır.

Lise döneminde Keşanlı Ali Destanı adlı tiyatro oyununda sahneye çıkan güzel oyuncu günümüze kadar bir çok dizi de rol almıştır. Keşanlı Ali Destanı adlı tiyatro oyununda Zilha rolü ile ödül kazanmıştır.

Maalesef henüz boyu ve kilosu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Bugüne kadar Kalp Atışı, Babil, Bir Litre Gözyaşı, Gülizar, Arka Sokaklar, Arıza ve Kırmızı Oda (Derya) isimli diziler de rol almıştır. En son Fox Tv ekranlarında yayınlanan Kanunsuz Topraklar isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almış ve dizi de Zarife karakterine hayat vermiştir. Dizide Esra Bilgiç, Necip Memili, Kaan Taşaner, Uğur Güneş, Murat Daltaban, Doğaç Yıldız, Ezgi Çelik ve Serdem Paçal gibi isimler de rol almıştır.

Daha önce diziler haricinde Kader Postası adlı sinema filminde de rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz