Rana Büyükyılmaz

Rana Büyükyılmaz hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Aslen nereli? kimdir? Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

1989 yılında Almanya’da doğan Rana Büyükyılmaz, 2013 yılında Zürih Üniversitesi Medya ve İletişim Bilimleri bölümünü bitirdi. 2017 yılında da Türkiye’de Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Yurt dışında büyümüş olan oyuncu, 16 yaşlarında idealleri uğruna siyasete karışmış kendi deyimiyle “ütopyalarımın peşindeyim” diyerek nitelendirmiştir. Almanca ve Fransızca’ya da hakim olan güzel oyuncu sesinin güzelliğiyle de dikkat çekmektedir.

“Kafkas Tebeşir Dairesi” adlı Tiyatro oyununda karşımıza çıkmış olan oyuncu samimi ve içten gülüşü, oynayışıyla kendine hayran bırakmıştır. Kafkas Tebeşir Dairesi, Alman tiyatro yazarı ve epik tiyatronun kurucusu Bertolt Brecht’in 1944 yılında kaleme aldığı, iyilik, dürüstlük, özveri, adalet gibi evrensel insanlık değerlerini, emek- mülkiyet ilişkisini sorgulayan/sorgulatan çarpıcı bir başyapıt. Oyunu, yazar, şair, çevirmen Can Yücel samimi, sıcak üslubuyla, sözünü sakınmadan Türkçeye kazandırmıştır. Rana Büyükyılmaz da bu oyunda tüm başarısıyla yer almıştır.

Almanya doğumludur ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.
Rol Aldığı Tiyatro Oyunları,

Kafkas Tebeşir Dairesi 2017
Sahnede Huzur 2016
Şiddet Üçlemesi 1 – 2012

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz