Ramazan Yetgin

0

Ramazan Yetgin sosyal medya dünyasında yayınladığı KPSS videoları ile tanınmıştır. Benim Hocam adlı youtube kanalında paylaştığı eğitim videoları büyük bir ilgi görmüştür. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca eğitimi, kariyeri, çalışmaları, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ramazan Yetgin Kimdir? Aslen Nereli?

Aslen Mersin Silifke’li olan Ramazan Yetgin, Tarih öğretmeni, editör ve yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Özellikle sosyal medya dünyasında, Tarihi Sevdiren Adam olarak tanınmaktadır. Benim Hocam Projesi’nin kurucusudur.

Mersin Silifke doğumlu olan Yetgin, 7 yaşına kadar yaşantısını memleketi Silifke’de sürdürmüştür.

Ramazan Yetgin Eğitimi, Ne Mezunu?

Babasının tayini çıktığı için 1. sınıfta iken Ankara’ya taşınmış, İlkokulu Ankara Yenimahalle de tamamlamıştır. Ardından, Ankara’nın Siteler semtinde Ortaöğrenim eğitimini tamamlayan Yetgin, Dumlupınar Üniversitesi Tarih Bölümü mezunudur. Sakarya Üniversitesinden Pedagojik Formasyon almıştır.

Mezuniyet ve vatani görevi sonrasında, çeşitli dershanelerde öğretmenlik yapmaya başlamıştır.

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) dershanelerinde öğretmenlik yapmış, 2010 senesinden sonra, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) öğretmeni olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Öğretmenlik ve eğitmenlik yeteneğini sosyal medya da kullanmaya karar verdikten sonra, 15 Oca 2014 tarihinde Youtube üzerinden paylaşımlar yapmaya başlamıştır.

Benim Hocam Youtube kanalında paylaştığı videolar kısa sürede büyük ilgi görmüştür. Videolarında öğrencilerine de ders anlatmaktadır.
Ramazan Yetgin1

Ramazan Yetgin Evlimi? Eşi Kim?

04 Ağustos 2018 tarihinde evlenmiştir. Bu evliliğinden Ömer isminde bir oğlu vardır. Eşinin mesleği ve ismi gibi merak edilen bilgileri mevcut değildir.

İslamiyet Öncesi Türk Siyasi Tarihi, 20. YY’da Osmanlı Devleti, Kurtuluş Savaşı Hazırlık Dönemi, 19. Yüzyılda Osmanlı Devleti Dağılma Dönemi ve Osmanlı Devleti Kuruluş Dönemi. Mısır’da Kurulan İlk Türk Devletleri, Orta Asya Türk Devletleri, Anadolu’da Kurulan İlk Türk Devletleri ve İlk Müslüman Türk Devletleri gibi bir çok konu ile ilgili videoları mevcut.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @ramazan.yetgin ‘dir. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 474bin civarındadır. Youtube video kanalı @BenimHocam ise 2,37 Mn civarında abone sayısına sahiptir.

https://www.benimhocam.com web sitesi üzerinden de KPSS, ALES-DGS, YKS, LGS, YDS, YÖKDİL, YKSDİL, İngilizce ön hazırlık gibi bir çok kategori başlığı altında hizmet vermeye devam etmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz