Raisa Vanessa

0

Raisa Vanessa hakkında uzun süredir bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Hakkında ise kısaca bilgiler, hayatı ve biyografi bilgileri.

Raisa Vanessa Kimdir? Nereli?

Tek yumurta ikizi olan Raisa ve Vanessa kardeşler 1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelmişlerdir. Eğitim hayatlarına İstanbul’da başlayıp Londra’da devam etmişlerdir. İlköğretim eğitimine başlamadan önce resim ve heykel dersleri almışlar, ardından resme ağırlık verip Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde okumuşlardır.

Ailelerinde borsa, tekstil ve dekorasyon işi ile ilgilenen bireylerin olması onların büyürken hem kreatif hem de ayakları yere basan insanlar olmasına fayda sağlamıştır. İlk diktikleri elbiselerin parası ile daha iyi bir dikiş makinesi alıp, hem kazandıkları ile bir şeyler geliştirmişlerdir, geliştirmeye de devam etmektedirler. ilk çalışmalırının hepsini kendi giyimleri için tasarlamışlardır.

Raisa Vanessa London College of Fashion’da Tiyatro ve Kostüm Tasarımı eğitimi almışlardır. Lise dönemlerinde çanta tasarımı ile başladıkları moda yolculuğuna bikini tasarımı ve yurt dışında polo takımı için tasarladıkları kıyafetler ile devam etmişlerdir. Londra’da sahne ve kostüm tasarımı eğitimi aldılar. Kendi markaları Raisa&Vanessa koleksiyonunu 2011 yılından itibaren Haute Couture ağırlıklı olarak kendi markaları üzerinden devam ettirmektedirler.

Günümüzde ise kıyafet tasarımları ile ünlülerin gözdesi haline gelen Raisa Vanessa kardeşlerin tasarımları, model Chrissy Teigen ve Şeyma Subaşı ve daha bir çok ünlü tarafından tercih edilmektedir. İstanbul Arnavutköy’de showroom’ları bulunmaktadır.

Anneleri Etel Sasson 40 yılı gibi uzun bir süre süperstar Ajda Pekkan‘ın asistanlığını yapmıştır. Resmi instagram hesabı @raisavanessa kullanıcı ismi ile kullanılmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz