Rahman Görede

Ekranlarda yayınlanmakta olan Kalbimin Sultanı isimli dizide Zifir karakterini canlandıran Rahman Görede 1983 yılında dünyaya gelmiştir. Başak burcudur.

Bugüne kadar Doğruluk Ekseni, Kız Annesi, Kurtlar Vadisi Pusu, Aman Annem Görmesin, Doğruluk Ekseni, Fatmagül’ün Suçu Ne, Kız Annesi, Peygamberin Kılıçları, Gölgedekiler, Filinta, Dar Elbise ve Istanbul Story isimli sinema ve dizilerde rol almıştır.

İstanbul doğumlu yakışıklı oyuncu, İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini Antalya, Alanya’da tamamlamıştır. Ardından İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde burslu olarak eğitim görmüştür.

Üniversite döneminde Mimar Sinan Üniversitesinde eğitim gören bir arkadaşı için bir kısa filmde yer almış ve bu şekilde oyunculuk ile tanışmıştır.

2003 senesinde Akademi Hayat sinema atölyesinde ilk oyunculuk eğitimine katılan Görede, 2004’te Pera Güzel Sanatlar Akademisi, Artiz Mektebi sinema atölyesinde oyunculuk eğitimini sürdürmüş ve 2008 senesinde mezun olmuştur.

İlk oyunculuk deneyimini ise TRT 1 ekranlarında yayınlanan Sardunya Sokak isimli dizi ile gerçekleştirmiştir.

2011’de Ben Affleck’in yönetmenliğini gerçekleştirdiği Oscarlı film Argo’da, yine Ben Affleck tarafından canlandırılan Tony Mendez karakteri için filmin Türkiye’de çekilen sahnelerinde Affleck’in dublörü olarak görev almıştır.

2013’te Star Models İstanbul adlı cast ajansına ortak olan Rahman Görede, 2014 yılında ise evlenmiştir. Günümüzde oyunculuk ve cast çalışmalarını sürdürmektedir. Aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz