Rahman Beşel

Rahman Beşel Kesişme İyiki Varsın Eren sinema filminde Şehit Eren Bülbül’ü canlandırmış ve kamera karşısına geçmiştir. Genç oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Rahman Beşel Kimdir? Nereli?

2004 yılında dünyaya gelen genç oyuncu Rahman Beşel aslen baba tarafından Trabzon’ludur ve Trabzon’un Tonya İlçesi’nde doğmuştur. Trabzon Tonya Lisesi’nde eğitim hayatını sürdürmektedir. 1 Ocak 2022 tarihinde vizyona giren İyiki Varsın Eren isimli sinema filminde başrol’ü üstlenmiştir.

Daha önce hiç bir dizi ve oyunculuk deneyimi olmayan Beşel, İyi ki Varsın Eren sinema filmine 5000 oyuncu içinden seçilmiş ve başrolü oynamaya hak kazanmıştır. Şehit Eren Bülbül’ün ardından ona benzerliği dikkatlerden kaçmamış, bir çok okul programında yer almıştır. Okulun tiyatro kulübünde de yer alan genç isim İyi ki Varsın Eren filmi seçmelerine benzerliği ile damga vurmuştur. Film kadrosunda dahil olduktan sonra kısa bir süre oyunculuk eğitim aldığı belirtiliyor.

Rol aldığı sinema filmi, Trabzon’un Maçka ilçesinde terör örgütü PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hayatlarını konu edinmiştir. Filmde Ferhat Gedik karakterini ise İsmail Hacıoğlu üstlenmiştir. Filmde ayrıca Alayça Öztürk, Gülçin Kültür Şahin, Emir Çiçek, Mutlunur Lafçı, Atay Yıldız ve Ahmet Eren Taşdelen de rol almıştır.

Tonya İmam Hatip Lisesi öğrencisi olan Rahman Beşel ailenin en küçük çocuğudur. Kendisinden büyük Emine ve Rabia isimlerinde iki ablası vardır.

Resmi instagram hesabını @rahmanbesel kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz