Rahim Er

Rahim Er Türkiye Gazetesi Yazarı. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca gazetecilik kariyeri, eğitimi, çalışmaları, biyografi ve hayatı.

Rahim Er Kimdir?

Rahim Er gazeteci, hukukçu, yazar, köşe yazarı. Medya dünyası ile Lise dönemlerinde ilgilenmeye başlamıştır. 1968 senesinde Adana Erkek Lisesi 2. sınıftayken Bâbıâli’de Sabah gazetesi ile irtibat kurarak fahri muhabirliğe başlamıştır.

1974 senesinde, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1976’da Türkiye Gazetesi bünyesinde köşe yazıları kaleme almaya başlamıştır.

Geçmiş yıllarda özel sektörde bazı şirketlerin kurucu genel müdürlükleri gibi görevlerini de üstlenmiştir. 1989 senesinde, özel radyo televizyon fikrini bir proje olarak Türkiye’ye getirmiş, bu konuda beyin fırtınalarına zemin hazırlayacak geniş katılımlı toplantılar düzenlemiştir.

Rahim Er Nereli?

Rahim Er Elazığ’lıdır. Aslen baba tarafından Elazığ Harput İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

Kısaca Kariyeri, Hayatı, Çalışmaları:

12 Kasım 1999 tarihinden 15 Nisan 2013 yılına kadar BKY – Babıali Kültür Yayıncılığı A.Ş. adlı yayın şirketinin yönetim kurulu başkanlığını üstlenmiştir.

2014 ve 2015 yılları arasında bir süre Küçükçekmece Belediyesi ve Üsküdar Belediyesinde Sevgili Peygamberim Siyer-i Nebi dersleri vermiştir. Günümüz itibariyle, Türkiye gazetesinde yazı yazmaktadır. Ayrıca ekranlarda ve konferanslarda paylaşmakta, birçok STK’nın faaliyetlerine iştirakin yanı sıra İstanbul Kültür A.Ş.’ye danışmanlık yapmaktadır.

İstanbul Barosu Şeref Üyesi ve Sürekli Basın Kartı sahibidir.

Adalet ve Kalkınma Partisi’ne yakınlığı ile bilinmektedir. Son dönemlerde TRT Haber ekranlarında Betül Soysal Bozdoğan’ın sunduğu ve Doç. Dr. Nebi Miş, Ekrem Kızıltaş ve Doç. Dr. Abdurrahman Babacan gibi isimlerin de katılım sağladığı canlı yayın programında yorumları ile dikkat çekmiştir.

Rahim Er Kaç Yaşında?

Rahim Er 72 yaşındadır. Doğum tarihi 12 Nisan 1950, doğum yeri ise Elazığ, Harput.

Kitapları

Sevgili Peygamberim – Siyeri Nebi (BKY)
Osmanlı Milletler Topluluğu (BKY)
Örsteki Ülke Türkiye (BKY)
Hayatın Rengi İnsan (BKY)
İmparatorluk Coğrafyasında Diplomasi Koşturmak (BKY)
Ödül ve adaylıkları
2018 – 4. Divanyolu Ödülleri – Kültür Ödülü

Resmi twitter hesabı @RahimEr resmi instagram hesabı ise @rahimer50 ‘dir.
Rahim Er1

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz