Qveen Herby

Qveen Herby sahne ismi ile tanınan ünlü rap sanatçısı Amy Renee Heidemann Noonan hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Qveen Herby Kimdir? Nereli?

1986 yılının Nisan ayında dünyaya gelen Amy Renee rap sanatçısı, şarkıcı, girişimci ve aynı zamanda söz yazarı kimlikleri ile tanınmaktadır. Amerika’nın Nebraska, Seward şehrinde doğmuştur. Anne ve babası Alman asıllıdır. Gerçek soyadı Heidemann’dır. İlk olarak 2 stüdyo albümü çıkardığı müzik grubu Karmin’in bir parçası olarak müzik severler tarafından tanınmıştır. 2017 yılından sonra, R&B ve hip hop etkilerini birleştirerek solo projesi Qveen Herby ile müzik dünyasındaki varlığını sürdürmeye karar vermiştir.

Günümüzde özellikle eşi Nick Noonan ile birlikte, YouTube üzerinden cover şarkılar yayınlayarak dikkatleri üzerine çekmektedir. 7 Mayıs 2012 tarihinde çıkarmış olduğu single çalışması ile Brokenhearted ABD Billboard Hot 100 listelerinde 16 numaraya yükselmiştir. Ayrıca Avustralya, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık’taki listelerin ilk on içinde zirveye ulaşmıştır. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Billboard Hot Dance Club Songs listelerinde ise bir numaraya yükselmiştir.

2017 senesinde Karmin’in tüm sosyal medya hesapları Qveen Herby ismi ile değiştirilmiş ve markalaştırılmıştır. Karmin Öldü, Yaşasın Qveen yazan küçük bir paylaşımda yapılmıştır. Sahne ismini, kolejde kendisine verilen “Qveen” lakabı ve “Herby”nin “Savaşçı” anlamına geldiğini fark eden Nebraska Cornhuskers’ın maskotu “Herby” ile birleştirerek seçmiştir.

Qveen Herby Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.68 cm, kilosu 58, burcu ise boğa’dır. 2021 yılı itibariyle 35 yaşında olan ünlü isim müzisyen Nick Noonan ile evlidir. Resmi instagram hesabını @qveenherby olarak kullanmakta, günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 439bin civarındadır. Kendi sahne ismi ile markalaşan ünlü isim resmi web sitesinde ise tişört, kapşonlu vb. bir çok ürünün satışını marka ismi basılı bir şekilde satmaktadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz